Jak přežít zimní období

Imunita je schopnost organismu odolávat vnějším i vnitřním negativním vlivům. Ačkoliv se jí snaží lidé posilovat nejvíce na podzim a v zimě je důležitá a podstatná po celý rok. Pokud sáhnete po vitamínových doplňcích, volte pečlivě a to hlavně takové, které obsahují takové vitamíny, které jen těžko doženeme stravou. Avšak raději bych se přiklonila ke zdravějšímu stylu.
salát z ovoce
1. Vitamíny tělo vyžaduje
Pro opravdu pevnější zdraví je nejdůležitější vitamín C a E. Jedná se pochopitelně o citrusové plody. Céčko dále najdete i v různém ovoci, v rakytníku, či rajčatech. Vitamín E  pak z mléka, másla či masa. Do jídelníčku bychom měli také zařadit různé luštěniny, ořechy i ryby. Přírodní antibiotika zase skrývá česnek, nebo hlíva ústřičná. Zázračná aloe vera by neměla být zapomenuta, má pozitivní účinky na náš organismus, posiluje imunitu a čistí tělo od různých toxinů.
2. Sportem ke zdraví
Neříká se to nadarmo, sport působí na naše tělo blahodárně, je hlavně prevencí nachlazení, bolesti hlavy, nebo zad. Aktivní lidé se málo kdy setkávají s depresí, nebo splínem. Je potřeba sport aktivně vyhledávat a dopřávat si ho s chutí, nemusíte denně chodit do posilovny, stačí vyměnit schody za výtah, nebo místo puštění filmu vyrazte na procházku, ať kolektivně, či samostatně.
3. Otužování
U tohohle procesu je nutné poukázat na věk a zdravotní stav a je dobré vědět, že jde o celoživotní aktivitu. Čím dříve začneme, s touhle procedurou, tím lepé pro naše tělo. Jde o jednu z nejlepších prevencí pro naše tělo, napomáhá také s vysokým tlakem. Pokud nevíte jak začít, zkuste si každý den ve sprše ubrat jeden stupeň, nebo se omývejte studenou žínkou zhruba 2-3 minuty. Postupně čas prodlužujte, nejdéle ovšem na 5 minut.
zelenina na dešti
4. Odpočinek a čerstvý vzduch
Sluneční svit působí na tělo pozitivně a dodává mu vitamín D. Podle výzkumu, je nedostatek tohohle vitamínu příčinou právě k nachlazení a chřipce. Častý pobyt venku osvěží mysl a zlepšuje duševní zdraví. Procházky na čerstvém vzduchu využívejte hlavně k relaxaci. Měli bychom chodit spát ve stejnou dobu. Tělo potřebuje určitý řád a v neposlední řadě je velká zkouška přecházení nemocí.
Tělo si většinou řekne samo, co potřebuje, ať už v podobě akné, bolesti kloubů, nespavosti, nebo podrážděnosti. Dodejme mu všechny potřebné látky a ono nám to oplatí posílenou imunitou. Takže nohy v teple, nepřetápějte místnosti a dodržujte pitný režim. Detoxikace organismu je také velkým pomocníkem, někteří lidé to berou už jako přirozenou součást života. Správná očistná kůra napomáhá tělu odstranit nechtěné parazity a nahromaděné toxiny. Účinky se dostaví za pár dní, člověk se cítí zdravější a vitálnější.

Zhubněte tuky

Hodně lidí při jakékoliv dietě zhubne hlavně svaly a ne tuky. Ze svalů to jde nejrychleji a nejsnadněji. To ale jistě nechcete, to je nám jasné. Abyste tento stav odbourali, tak ketogenní dieta bude pro Vás jistě tou nejlepší, protože se ve Vašem celkovém příjmu zvýši procenta příjmu bílkovin až na šedesát, takže bílkoviny budou tvořit převážně Vaši potravu. Díky naším produktům to budete mít všechno jednodušší.

Budete znát přesnou hodnotu jídla, protože to budete mít všechno koupené od nás. Budete pít koktejly, které mají přesně danou hodnotu, jíst bílkovinné potraviny a vše půjde podle plánu a až se za měsíc podíváte do zrcadla, tak zjistíte, že vypadá mnohem lépe. Vaše okolí si toho začne všímat a Vy budete mít mnohem lepší náladu a budete si připadat skvěle.

Stav ketóza

Pokud budete přijímat převážně proteiny, tedy bílkoviny, tak v těle nastane stav zvaný ketóza, při kterém tělo právě spaluje tuky a to je přesně to, čeho chceme docílit. Díky tomu bude Vaše dieta rychlá, účinná a budete spokojení. Má to několik fází. V té poslední se začnete pomalu vracet k normální stravě, ale vše je naplánované tak, že nenastane jojo efekt, takže nemusíte mít strach, že byste zhubli a pak zase rychle nabrali a to ještě dvojnásobek. To se Vám s námi nestane, to se nebojte.

Chutné a zdravé

Naše produkty, co Vám nabízíme, jsou opravdu chutné a hlavně zdravé a obsahují přesně to, co potřebujete. Podívejte se na našich stránkách na video, kde je všechno krásně vysvětlené. Díky naší dietě nebudete muset tolik cvičit, protože kila půjdou dolů sama a bude to mnohem účinnější. Připojte se i Vy k celé řadě našich spokojených klientů, kteří užívají naše produkty a jsou maximálně spokojení. Na nic nečekejte. Takhle zhubnete co nejvíc kil za krátkou dobu a hlavně to bude zdravým způsobem bez nežádoucího jojo efektu.

Endometrióza jako upozornění těla

Název samotný se odvozuje od slova endometria, odborným termínem pro děložní sliznici. Při endometrióze tato děložní sliznice prorůstá mimo děložní dutinu do vnitřních orgánů v malé pánvi, jako jsou:
·         vaječníky
·         vejcovody
·         děložní vazy
·         pobřišnice
·         střeva
·         ale někdy i žaludek

Vznik Endometriózy

Endometrióza se začíná tvořit tak, že se vytvoří malé světlé papuly, ve kterých postupně probíhá množení a potom i prosáknutí buněk a vlastní krvácení, srážení krve a tvorba krevního výronu. Tím vznikají červená, hnědá až černá ložiska.

Může docházet i k tvorbě cyst z těchto ložisek. Později dochází k hojení ložisek vazivovou tkání. Vznikají tímto srůsty a stahování pobřišnice. Na konec tohoto stádia vzniká jakási zmrzlá pánev, v níž jsou jednotlivé pánevní orgány nepohyblivé a ztuhlé.

Duchovní příčina endometriózy

Endometrióza je velice bolestivé onemocnění žen, které nemají životní lásku. Nemoc je vlastně výkřikem a onemocněním duše ženy. Všechen ten smutek, zklamání, trápení se a jiné emoce se usazují v těle. Usazují se v centrálním bodě ženy.

Tělo se tímto brání těmto nedobrým emocím a vytváří si vlastní bariéru okolo centrálního bodu ženy. Nedovolí tím ničemu, aby to proniklo dál. Příliš nepomůže ani hormonální léčba ani chirurgický zákrok, neboť se stále onemocnění vrací zpět.

Chirurgický zákrok sám ještě více umocní obranu těla a nemoc se později projeví ještě většími srůsty. Pomůže, když se žena soustředí sama na sebe a omezí co nejvíce nedobré emoce. Aby si dělala radost jen tak pro sebe, nepřemýšlela tolik o svých trápeních, že není šťastná. Aby si užívala každou chvilku svého života pouze krásnými myšlenkami.

Příznaky onemocnění

Příznaky endometriózy souvisí s tím, kde se v těle nachází, v jakém je rozsahu a stádiu. Největším a nejčastějším příznakem je dlouhodobá bolest, která se zhoršuje při menstruaci.

Jak poznáte, že vás muž podvádí?

Pokud jste také toho názoru, že je opravdu hrozné, když ve vztahu jeden podvádí druhého, pak jste na správné adrese. My se dnes konkrétně zaměříme na to, jak bychom my ženy měli poznat, že nás náš milý podvádí. Pokud vás tedy zajímá, jak nevěrníka odhalit, pak rozhodně čtěte dále.

Pokud máte podezření, že vás váš milý podvádí, pak je opravdu důležité zamyslet se nad tím, jestli opravdu chcete znát pravdu. Je totiž zcela jasné, že všechno, co jste budovali, půjde pak úplně do kopru. Jsou mezi námi ale i ty ženy, které svému muži nevěru odpustí. Milé dámy, měli byste si ale uvědomit jednu věc. Druhá šance už totiž není láska, ale jen naivita. Věřte,

že pokud to už váš milý jednou udělal, udělá to znova. Bohužel je to sice kruté, ale je to tak.
rtěnka na límečku

Jedním ze signálu pro vás může být to, že o sebe najednou začne nějak moc dbát. Nikdy neřešil, že jde do práce pomalu bez umytí zubů a najednou je vyvoněný a v koupelně tráví pomalu více času než vy.

Často se vyhýbá odpovědím na vaše otázky, kde třeba včera večer byl, s kým byl a jak

se měl. Pak rozhodně něco není v pořádku.

Všímáte si toho, že je nějak moc nervózní? Nedokáže se s vámi pomalu ani pobavit a nikam s vámi nechce ani jít? No, něco tady nehraje.

Hodně si hlídá mobilní telefon a skrývá jej. V dnešní době jsou lidé opravdu hodně závislí

na svých chytrých telefonech, a když k tomu ještě přidáte různé piny a hesla, která nikdy váš muž předtím neměl, pak před vámi skrývá něco, co nechce, abyste věděla.
zahozená růže

Říká se, že na sexu se to dá poznat úplně nejlépe. Může být například pasivnější než dříve

a nebo sex odmítá úplně s výmluvami, že je unaven. Jak známe muže, ti, i kdyby byli sebevíc ztahaní, na sex nikdy neřeknou ne.

Nejlepší je ale věřit své intuici. On totiž vůbec žádný důkaz nevěry totiž nemusí vůbec existovat. Někdy je prostě nejlepší se na ni spolehnout.

Jestliže máte pocit, že doma máte nevěrníka, zkuste se tedy prvně zamyslet nad tím, jestli opravdu chcete tu pravdu slyšet. Nemusí být totiž vůbec příjemná.

Preventivní prohlídky a něco málo o nich

Samozřejmě všichni víme, co jsou preventivní prohlídky u lékaře, ale přiznejte se, kolik z vás na ně opravdu dochází? Netýkají se totiž pouze dětí, jak by se mohlo zdát, ale i dospělých. S dětmi je navštěvujeme pravidelně, ale v dospělosti už málokdo. Je to škoda, hrazené je máme všichni, a pokud by se přišlo na nějaký zdravotní problém, dal by se daleko snadněji řešit, protože by se na potíže přišlo celkem včas.

Pravidelné preventivní prohlídky tedy slouží hlavně k včasnému podchycení nemocí a zajištění co nejefektivnější léčby. Pamatujte na to a chraňte své zdraví, protože to máme pouze jedno. Víte, na jaké preventivní prohlídky máte nárok? Pokud ne, podívejte se na následující přehled.

Děti od 0 – 18 let
·         po příchodu z porodnice kontrola u praktického lékaře do druhého dne
·         v 1. roce života jsou kontroly časté, tedy vždy ve 2. týdnu, 6. týdnu, 3. měsíci, 4. – 5. měsíci, 6. měsíci, 8. měsíci, 10. měsíci a v  roce
·          v 18. měsíci, nově i s vyšetřením na včasnou diagnostiku Autismu
·         ve 3 letech
·         od 3. roku každé dva roky až do ukončení péče u dětského lékaře
·         od 15. let u dívek jednou ročně preventivní gynekologické vyšetření
·         od 1. roku zubní prohlídka každého půl roku

Ženy
·         každé dva roky prohlídka u praktického lékaře, včetně orientačního vyšetření moči
·         prohlídka u gynekologa 1x ročně
·         zubní prohlídka  2x ročně
·         kontrola glykémie v 18, 30, 40 letech a od této doby každé dva roky
·         hladina cholesterolu v krvi v 18, 30, 40, 50, 60 letech
·         vyšetření prsů od 25 let při pozitivní rodinné anamnéze
·         EKG ve 40 letech a pak každé 4 roky
·         od 45 let mamografické vyšetření a pak každé dva roky
·         od 50 do 55 let každý rok test na krev ve stolici
·         od 55 let test na krev ve stolici každé 2 roky
·         od 55 let každých deset let endoskopické vyšetření střev
·         od 50 let každé 4 roky vyšetření ledvin u skupiny žen, které mají potíže s cukrovkou, vysokým tlakem, či kardiovaskulární potíže

Muži
·         každé dva roky prohlídka u praktického lékaře, včetně orientačního vyšetření moči
·         zubní prohlídka 2x ročně
·         kontrola glykémie v 18, 30, 40 letech a od této doby každé dva roky
·         hladina cholesterolu v krvi v 18, 30, 40, 50, 60 letech
·         EKG ve 40 letech a pak každé 4 roky
·         od 50 do 55 let každý rok test na krev ve stolici
·         od 55 let test na krev ve stolici každé 2 roky
·         od 55 let každých deset let endoskopické vyšetření střev
·         od 50 let každé 4 roky vyšetření ledvin u skupiny mužů, kteří mají potíže s cukrovkou, vysokým tlakem či kardiovaskulární potíže

Jak očkovat a nezbláznit se, aneb pár poznámek, které se vám možná hodí

Očkování se v poslední době stává velmi diskutovaným tématem. V podstatě existují dva tábory, příznivci a odpůrci. Každý z táborů má své argumenty a zaručené studie, které hovoří pro v jejich prospěch.

U nás je zatím očkování povinné a upravuje ho vyhláška  299/ 2010 Sb., kterou se mění vyhláška č. 537/2006 Sb.,o očkování proti infekčním nemocem.V mnoha okolních zemích, je ale očkování zcela dobrovolné, otázka je, zda je to správné či nikoli. Pouštět se tu do rozborů by bylo na dlouhou dobu a mnoho, mnoho řádků. Potřebné zdroje si musí každý rodič nalézt sám a poté si udělat vlastní názor.

Očkovací kalendář

Ráda bych tu ale zmínila očkovací kalendář, který je doporučený a vychází  z vyhlášky. Zde je ale začátek očkování nastaven tak, že se řídí spodní hranicí, kdy je možné s konkrétním očkováním začít. Vyhláška toto ale striktně nepožaduje a umožňuje upravit jednotlivé termíny. Mnoho rodičů to ani netuší, spokojí se pouze s oznámením lékaře, že bude očkovat a co je ve vyhlášce, neřeší.

Není to nic proti lékařům, ale někteří rodiče pro svůj klid raději začátek očkování posouvají na pozdější věk, jsou však strašeni, že to možné není. Podíváme-li se ovšem do vyhlášky, možnost posunout začátek je, aniž by bylo cokoli porušeno.

Očkovací kalendář u dětí povinných i nepovinných/ doporučených vakcín
·         4. Den – 6. týden TBC (nepovinné, povinné pouze u některých jedinců)
·         od 6. týdne rotavirové nákazy – celkem 3 dávky s měsíčním odstupem – nepovinné
·         Od 9. Týdne/ 2. Měsíce – Infanrix hexa/ Hexacima  a nepovinný Prevenar 13/ Synflorix
·         3. měsíc – 2. dávka Infanrix hexa/ Hexacima  a 2. dávka nepovinný Prevenar 13/ Synflorix
·         4. měsíc – 3. dávka Infanrix hexa/ Hexacima  a 3. dávka nepovinný Prevenar 13/ Synflorix
·         11. – 15. – 4. poslední dávka Prevenar 13/ Synflorix
·         15. měsíc  – 1. dávka Priorix
·         do 18. měsíce – poslední dávka Infanrix hexa/ Hexacima
·         21. – 25. měsíc – 2. dávka Priorix
·         5. – 6. rok – Infanrix – přeočkování proti černému kašli, tetanu a záškrtu
·         10 -11. rok – Boostrix polio – přeočkování proti černému kašli, záškrtu, tetanu, dětské obrně
·         13. rok – dívky proti HPV virům – nepovinné
·         14. rok – tetanus u neočkovaných v 11letech
 

Co říká vyhláška

Infanrix hexa/ Hexacima dvě povinné vakcíny na výběr proti záškrtu, černému kašli, tetanu, dětské přenosné obrně, hepatitidě B a nákazám způsobeným Haemofhilus influenzae B.  A zde bych se ráda na chvíli zastavila. Jednak lze kromě schématu 3 + 1 použít i schéma 2+1, které je stejně účinné, pouze mezi 1 a druhou dávkou musí být interval minimálně dva měsíce. Také měsíční intervaly mezi jednotlivými dávkami dané očkovacím kalendářem lze prodloužit až na měsíců šest.  Jelikož celé očkování má být dokončeno do 18. měsíce věku, je tedy možné i začátek očkování odložit i na pozdější věk.

Očkování Priorix proti zarděnkám, spalničkám a příušnicím, nemá stanovenu horní hranici, takže lze začít kdykoli. Nejlépe je ovšem snášeno po druhém roce věku a přeočkování je podle vyhlášky možné i za několik let, nikoli po pár měsících. Pro přijetí do MŠ ale potřebujete alespoň jednu dávku.

Prevenar 13/ Synflorix proti pneumokokovým nákazámje nepovinné, ale zde pozor, čím později dáte, tím méně dávek je třeba, např. po 2. roce věku stačí už jen jedna dávka, kterou už ale musíte celou zaplatit.

Pokud se rozhodnete očkovat i doporučená očkování, neočkujete je dohromady s ostatními, ale každé zvlášť, i když vám doktoři budou tvrdit, že je to bezpečné. Uvědomte si, že když naočkujete více vakcín v jeden den a objeví se nežádoucí účinky, nebudete vědět na kterou látku.

Případné nežádoucí účinky vždy nahlaste lékaři a nezapomínejte, pokud je vaše dítě nemocné nebo se necítí dobře, s očkováním počkejte a nenechte si namluvit, že to nelze. Výše vidíte, že to jde. Dítě mí být při očkování 100% zdravé, jen tak maximálně předejdete vzniku nežádoucích účinků.

Vitamín D, důležitější, než si myslíte

Vitamín D je pro náš život velmi důležitý, někoho možná překvapí, jak moc. Při jehož nedostatku mohou dokonce vznikat vážné problémy a u dětí nemoc zvaná křivice a to i v dnešní době.

Má vliv na metabolismus vápníku a fosforu. Je tedy nezbytný pro správný růst a vývoj kostí, ale také pozitivně ovlivňuje imunitní systém člověka, chrání především proti respiračním infekčním chorobám, prokázaný vliv je i v oblasti nádorového bujení a v má se za to, že hraje roli i při onemocnění roztroušenou sklerózou.

Vyskytuje se v rybím tuku, játrech či vaječných žloutcích. Obecně ale těchto potravin nepřijímáme tolika a tak často, aby denní potřebu pokryla.
Přirozeně vzniká v kůži, naše tělo si ho tedy dokáže samo vytvořit, ale pouze za předpokladu dostatečného slunečního záření, konkrétně UVB záření, to znamená, že člověk by se měl pravidelně vystavovat slunci.

Stačí vystavit plochu kůže o velikosti dlaně cca na půl hodiny každý den.
Pozor ale, oblačnost a mraky snižují prostupnost záření, takže na podzim a hlavně v zimě, už to je s vytvářením vitamínu D horší. Ale paradoxně i v létě může hrozit jeho nedostatek, pokud totiž používáte celý den krémy s vysokým ochranným faktorem, které chrání především před UVB zářením, tělo nemá šanci si vitamín tvořit.

Nedostatek i nadbytek, obojí škodí

Doporučená denní dávka vitamínu D je pro děti, těhotné, kojící a osoby do 25 let kolem 10μg na den, od 25 let 5 μg. V současné době, se ale názory odborníku liší a podle některých toto jsou doporučené minimální hodnoty.
Z letních měsíců, kdy jsme na slunci nejvíce, si ho zvládne tělo uchovat a až do měsíců podzimních. Přes zimu ale hrozí nedostatek.

Zejména u malých dětí v prvním roce se doporučuje dodávat tento vitamín v umělé forměv podobě olejových kapek.  Přípravků je několik, většinou se jedná o potravinové doplňky a je nutné ohlídat dávkování, jako léčivý přípravek je schválen pouze jeden.

Problémy při nedostatku
Při nedostatku hrozí vážné zdravotní komplikace, měknutí kostí, lámavost, odvápňování.  U dětí může dojít k jejich špatnému vývoji a onemocnění zvaném Křivice či k špatně zarůstající fontanele u batolat. Taktéž se může projevit zvýšenou kazivostí zubů a celkově oslabenou imunitou. Podle nejnovějších výzkumů souvisí nedostatek vitamín D s Roztroušenou sklerózou.


 
 
Problémy při nadbytku
Obzvlášť u tohoto vitamínu se musí dbát na přesné dávkování. Při nadbytku, který hrozí už po 1 – 3 měsících užívání vysokých dávek, hrozí hyperkalcémie, nadbytek vápníku a jeho usazování např. v ledvinách, kdy hrozí jejich selhání a kostnatění měkkých tkání. Předávkování ale nehrozí při přirozené tvorbě v kůži, zde působí regulační mechanismy.

Ideální zubní ordinace

Jenomže zubní ordinace nejsou jen o usměvavém zubaři a příjemné sestřičce. Je to i o bolesti, prevenci a léčbě. Jak je vidět i v této oblasti bychom se měli chovat zodpovědně. Dvakrát za rok jít na preventivní prohlídku není zase tak náročné a může se mnohému problému rozhodně předejít. Nejlepší jsou zubní ordinace, kde se poskytuje i hygienická péče, ale bohužel to se moc na obyčejných střediscích nevidí. Za takovým komfortem se musí vycestovat do soukromé ordinace nebo tam, kde sídlí více odborníků, zubní hygienik a zubní lékař. Liberec se může pyšnit tím, že takové estetické dentální centrum skutečně má a o klienty nouzi nemá. Dobrá zpráva je, že stále přibírá nové pacienty a to všech věkových kategorií.

v ordinaci je rentgen a další potřebné věci

Samotné čištění zubů nestačí

Pokud si pořádně nevyčistíme zuby, tak skutečně může nastat mnoho problémů a není to jen plak na zubech. Od toho se odvíjí zubní kaz nebo kámen. A to se skutečně neodstraní ani tím nejlepším kartáčkem a zubní pastou. Preventivní prohlídka a následná konzultace léčby je skutečně to nejlepší, co můžeme udělat. Stejně tak jako si nechat zkontrolovat alespoň jednou nebo dvakrát ročně zubní hygienu, jelikož špatnou technikou svému chrupu také nepomůžeme. Tady součástí terapie je nejen ukázka správného cvičení, ale i doporučení vhodných prostředků, což je kvalitní zubní kartáček, pasta a mezizubní kartáčky o vyhovující síle.
zubní lékař dělá prohlídku zubů

Liberecké dentální centrum dělá komplexní služby

V první řadě čeká nové klienty podrobné vyšetření a konzultace, jakým způsobem se bude postupovat a případně co by bylo nejvhodnější udělat pro zdravé zuby. V tomto komplexu služeb je skutečně všechno, co jen spojuje vše potřebné se zuby. Patří sem zubní výplně, které mohou být dle přání totožné s barvou zubů, protetické práce, zubní implantáty, které jsou velmi šetrné vůči ostatním sousedícím zubům. Kdo by někdy nepocítil problémy s kanálky. Ovšem léčba s moderní technologií má vysokou úspěšnost, stejně tak jako profesionální čištění zubů. Zkrátka všechno pěkně pod jednou střechou a ve velmi příjemném prostředí. Tady rozhodně není důvod k bázni před zubaři.

Zkrášlete i vy svůj úsměv díky ortodoncii

Není nutné zdůrazňovat, jak se aktuálně do největší pozornosti všech lidí dostává především myšlenka, aby o svůj vzhled a zdraví dbali každý den a bez ohledu na to, kolik jim je let. A jelikož se říká, že zuby jsou ukazovatelem toho, jak o sebe pečujete, měli byste jich mít v tom nejlepším stavu.
V současné době je možné změnit vzhled vašeho zastoupení chrupu pomocí rovnátek, která si můžete zvolit dle vlastního uvážení. Co je však pro vás ze všeho nejlepší, vám už poradí odborník na ortodontické klinice.žena s čokoládou

Vstupní prohlídka a konzultace

Pokud se už rozhodnete jednu takovou kliniku navštívit, měli byste počítat s tím, že vám kvalifikovaný odborník vysvětlí všechny potřebné informace, které jste možná nevěděli a rovněž vám může nabídnout i jinou formu léčby, než se kterou počítáte vy sami.

  • V některých případech nestačí, že má pacient jasnou představu o tom, jaká rovnátka touží nosit. Specialista v oblasti ortodoncie může nejlépe posoudit to, jaká varianta by byla pro vás nejvhodnější a nejúčinnější.

V dnešní době je ovšem nesmírně moderní nosit i taková, která jsou vidět a bez toho, abyste se za nich museli stydět.

Neviditelná jsou top, ale ani kovová nejsou k zahození

Mezi nejvíce populární a lákavá se řadí rovnátka, která nejsou vidět. Říká se jim neviditelná a dokážou šikovně schovat to, že se na vašich zubech nachází něco, co jejich stav upraví k dokonalosti. Jedná se ovšem o finančně náročnější alternativu a v případě, že se pro nich rozhodnete, budete muset počítat s větší útratou.vzorek zubního chrupu
O nic horší není ani známá klasika v kokové verzi. Nosí jich lidi už od nepaměti a co je nejlepší, i díky tomu se už nepovažují za něco nového, nevzhledného a zvláštního. Vyzkoušejte si i vy vybrat mezi nimi typ, který by vám vyhovoval i z hlediska designu. Můžete sáhnout po estetických nebo jich doplnit i barevné gumičky.
Je na vás, pro jaké se rozhodnete, ale nezapomínejte ani na zkušené doporučení od odborníka, se kterým se na klinice setkáte.

Pečujte o své nehty

Krásné a zdravé nehty nemůžeme považovat za samozřejmost. Své by nám o tom mohli vyprávět ti, kteří trpí opakovaným mykotickým onemocněním nehtů. Jedná se o problém velice nepříjemný nejen esteticky. Neznamená to, že pokud jste plísní nohou dosud netrpěli, že vás tento problém nemůže postihnout. Opak je pravdou. Chytit mykózu můžete totiž všude. Nejvíce ohroženi jste při návštěvě bazénů, sauny a veřejných koupališť. Jsou přímo ideálním prostředím pro nákazu, zvláště dlaždice a rohože. Zkuste si představit, kolik nohou po nich za celý den přejde. Stačí, pokud budete mít puchýře, poraněnou nebo odřenou nohu a hned jste k nákaze náchylnější. Chytit mykózu můžete i přímým stykem s nakaženou osobou.
converse boty
Bohužel tento nepříjemný problém je velice špatně léčitelný. Někdy se léčba může protáhnout nejen na několik týdnů, ale i měsíců. Pokud zjistíte, že jste se plísní nakazili, začněte neprodleně s léčbou. Budete mít šanci, že se problému zbavíte dříve než u neléčené mykózy. Rozhodně nevyčkávejte, že se vše vyřeší samo. Nezapomínejte, že mykotické onemocnění je infekční. Buďte tedy ohleduplní k ostatním. Do bazénů a veřejných koupališť noste vlastní obuv.
Jak se plísně nehtů zbavit?
V lékárně si můžete zakoupit přípravky určené přímo pro tyto potíže. Existují různé masti, roztoky i speciální laky na nehty.
nohy v dešti
Velmi důležité je dodržování přísné hygieny a čistoty. Každý den si omývejte nohy, můžete i v bylinkových koupelích. Vždy po koupeli si nohy důkladně osušte, aby se vám nezapařili. Noste prodyšné boty, nejlépe kožené. Rozhodně se vyhýbejte syntetickým materiálům. Boty si vystříkejte dezinfekčním prostředkem. Ponožky by také měli být z přírodního materiálu, popřípadě s antibakteriální úpravou. Používejte vlastní ručníky, které lze vyprat na vysoké teploty.
Nohy můžete ošetřit i přírodními prostředky s výtažkem z konopí doplněné o citronovou silici a hřebíček.