Jak přežít zimní období

Imunita je schopnost organismu odolávat vnějším i vnitřním negativním vlivům. Ačkoliv se jí snaží lidé posilovat nejvíce na podzim a v zimě je důležitá a podstatná po celý rok. Pokud sáhnete po vitamínových doplňcích, volte pečlivě a to hlavně takové, které obsahují takové vitamíny, které jen těžko doženeme stravou. Avšak raději bych se přiklonila ke zdravějšímu stylu.
salát z ovoce
1. Vitamíny tělo vyžaduje
Pro opravdu pevnější zdraví je nejdůležitější vitamín C a E. Jedná se pochopitelně o citrusové plody. Céčko dále najdete i v různém ovoci, v rakytníku, či rajčatech. Vitamín E  pak z mléka, másla či masa. Do jídelníčku bychom měli také zařadit různé luštěniny, ořechy i ryby. Přírodní antibiotika zase skrývá česnek, nebo hlíva ústřičná. Zázračná aloe vera by neměla být zapomenuta, má pozitivní účinky na náš organismus, posiluje imunitu a čistí tělo od různých toxinů.
2. Sportem ke zdraví
Neříká se to nadarmo, sport působí na naše tělo blahodárně, je hlavně prevencí nachlazení, bolesti hlavy, nebo zad. Aktivní lidé se málo kdy setkávají s depresí, nebo splínem. Je potřeba sport aktivně vyhledávat a dopřávat si ho s chutí, nemusíte denně chodit do posilovny, stačí vyměnit schody za výtah, nebo místo puštění filmu vyrazte na procházku, ať kolektivně, či samostatně.
3. Otužování
U tohohle procesu je nutné poukázat na věk a zdravotní stav a je dobré vědět, že jde o celoživotní aktivitu. Čím dříve začneme, s touhle procedurou, tím lepé pro naše tělo. Jde o jednu z nejlepších prevencí pro naše tělo, napomáhá také s vysokým tlakem. Pokud nevíte jak začít, zkuste si každý den ve sprše ubrat jeden stupeň, nebo se omývejte studenou žínkou zhruba 2-3 minuty. Postupně čas prodlužujte, nejdéle ovšem na 5 minut.
zelenina na dešti
4. Odpočinek a čerstvý vzduch
Sluneční svit působí na tělo pozitivně a dodává mu vitamín D. Podle výzkumu, je nedostatek tohohle vitamínu příčinou právě k nachlazení a chřipce. Častý pobyt venku osvěží mysl a zlepšuje duševní zdraví. Procházky na čerstvém vzduchu využívejte hlavně k relaxaci. Měli bychom chodit spát ve stejnou dobu. Tělo potřebuje určitý řád a v neposlední řadě je velká zkouška přecházení nemocí.
Tělo si většinou řekne samo, co potřebuje, ať už v podobě akné, bolesti kloubů, nespavosti, nebo podrážděnosti. Dodejme mu všechny potřebné látky a ono nám to oplatí posílenou imunitou. Takže nohy v teple, nepřetápějte místnosti a dodržujte pitný režim. Detoxikace organismu je také velkým pomocníkem, někteří lidé to berou už jako přirozenou součást života. Správná očistná kůra napomáhá tělu odstranit nechtěné parazity a nahromaděné toxiny. Účinky se dostaví za pár dní, člověk se cítí zdravější a vitálnější.