Kawasaki Ninja 400 aneb veškeré interesantní přednosti

Oproti předchozímu modelu Ninja 300 má nový nástupce být mnohem obratnější a disponovat perfektní ovladatelností. Zatímco Ninja 300 byla coby vstupním modelem do světa sportovního silničního motocyklu a vhodným typem pro začátečníky, nástupce v podobě Kawasaki Ninja 400 má poskytnout nejen všechny přednosti z předchozího vzoru, ale vše má být k dispozici v modernějším provedení.
kawasaki motorka
 
Síla a moc nejen ukrytá v motoru
 
Ninja 400 disponuje novým motorem s výkonem 33,4 kW. I v rámci výkonného motoru je Ninja 400 typem motocyklu pro držitele řidičského oprávnění A2.
Základ Kawasaki Ninja 400 tvoří zcela nově řešený trubkový rám, jenž je vyroben z odolné oceli. V rámu je usazen osmiventilový řadový dvouválec, který byl taktéž navržen zcela od základů v nové podobě a splňuje emisní normu Euro 4.
 
Ninja 400 aneb krása i na pohled
 
Motocykl zaujme svou štíhlostí a dynamickým designem. Sedlo je umístěno ve výšce 785 mm. Podvozek používá teleskopickou vidlici bez možné varianty nastavitelnosti. Vzadu je reálné použití centrálního tlumiče s potenciálním nastavením předpětí. Aby vám to dobře brzdilo, je vpředu používán poloplovoucí kotouč o průměru 310 mm s dvoupístkovým třmenem. Zatímco vzadu se nachází jeden kotouč o průměru 220 mm a též s dvoupístkovým třmenem Nissin. K dostání je i v provedení s ABS.
 motorka kawasaki
Malá i velká Ninja 400
 
Nový typ verze 400 má čím zaujmout. Bezpochyby je to i praktická přednost v podobě 12V zásuvky pro každodenní užití, stejně tak moderní a zcela multifunkční LCD displej, jenž je součástí jedné z hlavní části přístrojovky. Stejně tak okázalé jsou i světlomety s LED pozičkami.
 
K dostání budou dvě verze v rámci barevného provedení a to charakteristická zelená barva v kombinaci s černou. Druhá verze sází na decentní černý metalický lak.
 
Novinka Kawasaki Ninja 400 je zcela pokrokovým motocyklovým strojem a to od úplného základu. I když se může zdát, že se jedná pouze o malou motorku, snahou je zapůsobit a zaujmout jako velký stroj. Předností je zajisté lehkost a zcela velmi dobrá ovladatelnost. Ideální verzí i pro osoby menšího vzrůstu. Kawasaki Ninja 400 je pro každodenní užití si jízdy.