Češi se bojí agresivity za volantem

Automobilová společnost KIA se rozhodla udělat průzkum o řidičích za volantem a jejich chování. Vyzvala tak české zastoupení automobilky a autodrom v Mostě, aby se takového úkolu zhostily. Výsledky hříchů českých řidičů asi nikoho nepřekvapí. Za nejhorší chování se považuje natolik známé vybržďování a nesmyslně agresivní jízda ohrožující ostatní. Zároveň ale vyšlo najevo, že se řízení občas nevěnují na plno.
jízda na skútru
Asi není třeba všem zdůrazňovat, že agresivita za volantem je tolik nebezpečná. Jednání v tomto opojení ohrožuje nejenom řidiče samotného, ale také ostatní účastníky provozu na pozemních komunikacích. Podle průzkumu výše zmíněných společností, který se konal v druhé polovině roku 2018, a jehož se účastnilo 440 přihlášených do kurzu bezpečné jízdy, se Češi bojí spíše ostatních řidičů jako takových. Horší situace jsou předjíždění v nepřehledném úseku a nejlépe přes dvě plné čáry, které toto zakazují, a také nedostatečné věnování řízení a dění kolem sebe. Řidiči v průzkumu také často uváděli, že vybržďování jakkoli ohrožující jiné posádky vozidel, považují za nejhorší vůbec. Druhý nejčastější prohřešek je překročení povolené rychlosti, a to docela výrazně. Ovšem k tomuto jsou účastníci vcelku tolerantní a jen pokroutí hlavou, cože se to na českých silnicích zase děje.
Dotazovaní řidiči se právě nejčastěji doznávali k přestupku překročení rychlosti. Z toho vyplývá i jejich velká tolerance k takovým jednáním. Velká část přiznaných hříchů je ale nepozornost kolem situace na vozovce. Převážně řidiči, kteří jezdí dlouhé rovinaté úseky, často postihuje „zakoukání“ do neznáma. To je hřích až třetiny dotázaných šoférů. Bohužel až polovina účastníků průzkumu se přiznala, že je někdy vyruší mobilní telefon. Ten je ale za volantem zakázaný. Další skupinou lidí jsou tací, kteří se věnují rádiu nebo jinému hudebnímu přehrávači a hned za nimi se umístili konzumenti jídla a pití. Rozptylujícím faktorem pro šestinu řidičů je také péče o děti. Zatímco jedno dítě kouká z okna, druhé kňourá a vyžaduje pozornost.
interiér Alfy Romeo
Z průzkumu také vzešel fakt, že muži mají velký strach z ostatních řidičů a jejich chování, kdežto ženám vadí stav vozovky, úzká parkovací stání nebo strach z vlastních chyb. Co ale pro všechny znamená pojem „bezpečné auto“? Pro více než polovinu je to takové, které dokáže zabránit střetu či nárazu, nebo zmírní jeho následky. Průzkum byl zaměřen na opravdu extrémní situace. Strašáky jsou i smyk zadní nápravy, který se hůře zvládá, a také smyk s přední nápravou nebo kluzká vozovka při jízdě z kopce.

Kawasaki Ninja 400 aneb veškeré interesantní přednosti

Oproti předchozímu modelu Ninja 300 má nový nástupce být mnohem obratnější a disponovat perfektní ovladatelností. Zatímco Ninja 300 byla coby vstupním modelem do světa sportovního silničního motocyklu a vhodným typem pro začátečníky, nástupce v podobě Kawasaki Ninja 400 má poskytnout nejen všechny přednosti z předchozího vzoru, ale vše má být k dispozici v modernějším provedení.
kawasaki motorka
 
Síla a moc nejen ukrytá v motoru
 
Ninja 400 disponuje novým motorem s výkonem 33,4 kW. I v rámci výkonného motoru je Ninja 400 typem motocyklu pro držitele řidičského oprávnění A2.
Základ Kawasaki Ninja 400 tvoří zcela nově řešený trubkový rám, jenž je vyroben z odolné oceli. V rámu je usazen osmiventilový řadový dvouválec, který byl taktéž navržen zcela od základů v nové podobě a splňuje emisní normu Euro 4.
 
Ninja 400 aneb krása i na pohled
 
Motocykl zaujme svou štíhlostí a dynamickým designem. Sedlo je umístěno ve výšce 785 mm. Podvozek používá teleskopickou vidlici bez možné varianty nastavitelnosti. Vzadu je reálné použití centrálního tlumiče s potenciálním nastavením předpětí. Aby vám to dobře brzdilo, je vpředu používán poloplovoucí kotouč o průměru 310 mm s dvoupístkovým třmenem. Zatímco vzadu se nachází jeden kotouč o průměru 220 mm a též s dvoupístkovým třmenem Nissin. K dostání je i v provedení s ABS.
 motorka kawasaki
Malá i velká Ninja 400
 
Nový typ verze 400 má čím zaujmout. Bezpochyby je to i praktická přednost v podobě 12V zásuvky pro každodenní užití, stejně tak moderní a zcela multifunkční LCD displej, jenž je součástí jedné z hlavní části přístrojovky. Stejně tak okázalé jsou i světlomety s LED pozičkami.
 
K dostání budou dvě verze v rámci barevného provedení a to charakteristická zelená barva v kombinaci s černou. Druhá verze sází na decentní černý metalický lak.
 
Novinka Kawasaki Ninja 400 je zcela pokrokovým motocyklovým strojem a to od úplného základu. I když se může zdát, že se jedná pouze o malou motorku, snahou je zapůsobit a zaujmout jako velký stroj. Předností je zajisté lehkost a zcela velmi dobrá ovladatelnost. Ideální verzí i pro osoby menšího vzrůstu. Kawasaki Ninja 400 je pro každodenní užití si jízdy.

Pokud chcete kvalitní maziva, vyberte si značku molykote

Potřebujete se i vy spolehnout na kvalitní a moderní výrobky, které skvěle fungují a se kterými budete spokojení? Chcete najít takovou značku, která vám dá vysoce kvalitní a moderní výrobky, díky kterým se nebude váš motor tolik opotřebovávat? Pokud je tomu všemu tak, je správným řešením dohodnout se s někým, kdo je specialista a kdo vám dává skvělá maziva. Budete se s ním moci spolehnout na to, že nebudete mít s řešením nějaké potíže a problémy a že všechnu bude fungovat přesně tak, jak chcete a potřebujete. Jednou z možností, které jsou dnes velmi vyhledávané a oblíbené, je značka molykote. Jde o kvalitní výrobky, které skvěle fungují a se kterými budete spokojení. Je tomu tak, jelikož jsou vyráběny specialisty a se kterou bude všechno bez potíží. Je tomu tak hned z několika důvodů:
– Najdete v celé řadě to, co chcete a potřeujete
– Jde o vysoce kvalitní a moderní výrobky
– Můžete se na ně vždy spolehnout
– Jejich cena je velmi příjemná

Jde o to, abyste si vždy vybrali správně

Jde o to, abyste si vybrali vysokou kvalitu, která vám bude vyhovovat a která pro vás bude vhodná. Proto je správnou věcí dohodnout se s kvalitním specialistou, který ví, jak vám pomoci a který vám ve všem poradí a pomůže. Nebudete se tak muset bát, že byste si koupili něco, co pro vás není vhodné nebo co nefunguje přesně tak, jak má. Navíc si můžete být jistí, že je odolnost vysoká a že budou skvěle fungovat dlouhou dobu. Sami si to jednoduše ověřte například podle referencí a recenzí. Proto budete mít jistotu toho, že se vám toto všechno vyplatí, jak je to jen možné.

Všechny výrobky jsou testovány na kvalitu
Můžete se spolehnout na to, že jsou všechny výrobky testovány na kvalitu. Je tomu tak, jelikož jde dodavatelům o to, abyste od nich dostali tu nejvyšší kvalitu. Sami si je pořiďte a potvrďte si toto všechno.

Nástrahy, které na nás číhají v zimě

Bezstarostné období suchých vozovek je stále ještě v nedohlednu, mráz na nás číhá především z hloubky noci, přes den je kolem nuly, sníh taje a v noci nepěkně namrzá. Žádná radost pro řidiče ani pro jejich auta. Snažte se vyhnout zimním nástrahám, aby vaše kilometry byly bez úhony.

STARTOVÁNÍ
Řidiči často před výjezdem svým vozidlem nejprve nastartují automobil, a až teprve potom jdou ometat napadaný sníh a seškrabovat z okýnek námrazu. Motoru ovšem chod naprázdno vůbec neprospívá. Při nízkých otáčkách se směs špatně spaluje, zahřívá se pouze motor a olej v převodovce zůstává studený. Proto by bylo mnohem lepší, kdyby řidiči nejprve auto očistili, a až následně nastartovali a plynule se rozjeli.

VYHŘÍVÁNÍ
Komfortní vyhřívání sedadel i volantu se může zrádně vymstít, především mužům. Dlouhodobé vyhřívání sedaček totiž způsobuje pokles počtu zdravých spermií a schopnosti oplodnit vajíčko. Raději by se to s vyhříváním sedaček nemělo přehánět. Navíc může také dojít k nadměrnému prohřátí svalů, které následně po vystoupení z vozu do mrazu rychle vychladnou, a tím hrozí bolesti kloubů a zad.

JEZDĚTE VŽDY BEZBEČNĚ
Vždy, zvláště v nepříznivých zimních podmínkách, je nutné přizpůsobit jízdu. Prudké brzdění, plyn sešlápnutý až na zem nebo jiné nebezpečné manévry bychom si měli raději odpustit. Řidičům tak hrozí totiž zbytečný karambol, kterým můžou způsobit škodu nejen sobě, ale také ostatním účastníkům silničního provozu.

PŘEDVÍDEJTE
Dojet bezpečně je jistě i vaším cílem. Předvídejte proto nástrahy, které mohou na cestě číhat. Za zatáčkou může být pomalý řidič nebo nějaké zvíře. Je tedy dobré raději před zatáčkou zpomalit. Námraza nebo sněhové jazyky hrozí nejen vám, ale i ostatním řidičům. Je tedy dobré mít se na pozoru, sledovat cestu a dění kolem, a být připraveni na jakoukoliv změnu v provozu.

DOPLŇTE ZIMNÍ VÝBAVU
Užívání zimních pneumatik je samozřejmostí. Řidiči by ale měli mít důkladnější zimní přípravu a více prvků do výbavy. Své auto by si měli během zimy průběžně kontrolovat. Zapomínat by při tom neměli na kvalitní zimní pneumatiky ani na provozní kapaliny. Všechny žárovky by měly svítit, abyste byli v bílé tmě vždy vidět. Neměla by chybět ani škrabka, smetáček, baterka, lopatka, pytlík s posypovou solí, zimní řetězy i startovací kabely.

Disky na kola nejsou žádná věda

Výběr správné značky letních nebo zimních pneumatik už vám nečiní žádné obtíže. Víte, že shlédnout videa a recenze na youtube kanálu vám dodá potřebnou inspiraci, kterou si můžete potvrdit v renomovaných testech pneumatik od významných automobilových klubů jako je například největší německý ADAC.
 
Ale při nákupu pneumatik vyvstává další problém, který je s gumy právem spojován. Budete si pořizovat litá ALU kola nebo dáte přednost plechovým diskům.

Aby nedošlo dále k nedorozumění, rovnou poznamenejme, že ALU kola se často vyrábí jako celoroční typ pneumatik a v textu mohou být označována pojmem elektrony. Naopak plechová kola se montují na zakoupené pneumatiky a v článcích na Internetu se někdy označují jako ocelové disky.
 

Kdo vyhraje?

Nevíte, jestli zvolit hliníková či dát přednost levnějším plechovým? Pak si nechte poradit. V zásadě nejvíce záleží, pro jaký typ pneumatik je chcete využít – letní nebo zimní provoz. Také byste si měli rozmyslet, po jakém typu pozemní komunikace se budete nejvíce pohybovat.
 
Rovnou vám přinášíme rozuzlení a ideální řešení vašeho problému. Pro letní sadu pneumatik si pořiďte litá ALU kola, dejte si pozor na to, zda jsou homologovaná. To poznáte podle označení KBA nebo písmene E na boku běhounu pneumatiky. Pro zimní ježdění pak ocelové disky.
 

Zdůvodnění

Pořizovací cena ALU kol je přirozeně vyšší než těch plechových. Navíc hliníková kola jsou náchylnější na agresivnější látky na pozemních komunikacích. Zejména pak v zimním období dochází v České republice k chemickým a solným posypům všech vozovek vyšší třídy. Tyto látky snáze naleptávají ALU kola. Proto se na zimu doporučují pouze plechové disky.
 

Závěrečné shrnutí

Pro větší přehlednost vám přinášíme závěrečné shrnutí poznatků:
•    do zimy vyrážejte s plechovými (ocelovými) disky namontovanými na správnou sadu zimních pneumatik
•    v létě si pořiďte ALU kola, samozřejmě s letní sadou pneumatik.

Řidiči, už nebojujte s osvětlením

V zimě jsou dny kratší a kratší, soumrak nás překvapí už kolem třetí hodiny odpolední a ráno do práce zase vstáváme za tmy. Sice v České republice mají řidiči povinnost svítit po celý den, nicméně si přiznejme, že v zimním období je to náročnější.
 
Určitě jste se setkali s některou z následujících situací:

•    zapomenutá zapnutá dálková světla při míjení se s protijedoucím vozidlem, nebo ve městě
•    zapomenutá vypnutá dálková světla na komunikaci mimo města a vesnice
•    oslněné chodce, nebo naopak jejich přehlédnutí ve tmavém oblečení
•    vlastní oslnění protijedoucím vozidlem či světly vozidla za vámi ve zpětném zrcátku
 
Dobrou zprávou pro vás může být, že toto vše bude brzy minulostí. Vědci v technologických laboratořích nedaleko německého Mnichova pracují na novém typu osvětlení, kde už by osvětlení chodců i protijedoucích vozidel nemělo nastávat. Dokonce systém sám rozpozná, kdy je potřeba zapnout nebo naopak vypnout dálkové osvětlení.
 

Matrix systém

Systém jeho autoři pojmenovali jako Matrix a v podstatě jeho součástí jsou jen tři prvky. Prvním z nich je zabudovaná kamera ve zpětném zrcátku. Druhou část tvoří modul osvětlení vozidla. Poslední část je pojmenovaná jako Pixel Lite modul. Jedná se o základní kámen celé technologie Matrix.

Tedy kamera snímá dění na vozovce před vozidlem, následně obrazové informace posílá do “mozku” Matrixu, který je následně vyhodnocuje. Vyhodnocení pak rozhodne, jak má osvětlení vozidla reagovat na aktuálně dění na vozovce. Jak se říká: “V jednoduchosti je krása”.
 

Jezdit s rezervou

Systém se teprve ověřuje, proto nám řidičům nezbývá nic jiného, než vyhodnocovat situaci na vozovce sami a volit příslušný typ osvětlení. Na co byste ale určitě neměli zapomínat je náhradní žárovka pro vnější typy osvětlení a signalizaci vozidla. Jedná se o součást povinné výbavy každého automobilu.

Nákup nových pneumatik: Kde čerpat inspiraci?

Zákon stanovuje minimální hloubku dezénu u zimních i letních sad pneumatik, které musíte dodržovat nejen kvůli hrozícím pokutám, ale zejména kvůli své bezpečnosti a ohleduplnosti k ostatním účastníkům silničního provozu:

•    letní pneumatiky – 1,6 mm
•    zimní pneumatiky – 4 mm
 
Zkontrolovali jste si svoje pneumatiky, samozřejmě musíte všechny čtyři v sadě, a zjišťujete, že alespoň jedno z vašich kol nesplňuje zákonem předepsaný limit? Pak budete muset zvážit, jaký model pneumatik nakoupíte pro další sezónu.
 
Každý laik řidič většinou nerad řeší problematiku nákupu nových pneumatik, čemuž se při stále zvyšující se nabídce na automobilovém trhu nelze divit. Máme ale pro vás jednu základní radu a několik tipů, kde nasbírat inspiraci, jak vybrat ten správný model vám na míru.
 
1.      Začněte od technického průkazu
První váš krok před nákupem by měl směřovat k technickému průkazu, kde jsou uvedeny přesné rozměry a parametry pneumatik, které mohou být montovány na váš vůz. Naleznete zde také oba indexy – rychlostní a hmotnostní.
 
2.      Prohlédněte si videa na youtube
Pokud už znáte parametry vašeho kola, můžete vybírat konkrétní model – Dunlop, Matador, Continental a další. Načerpat inspiraci lze například z video kanálu na serveru youtube. Často zde naleznete i různé výsledky testování odolnosti daných pneumatik.
 
3.      Zajeďte si na nějaký autosalon
Chcete si raději vše důkladně ošahat a přímo se na místě zeptat? Pak bude pro vás nejlepší navštívit nějaký autosalon, například ten v Ženevě, pořádaný každým rokem. Pokud si počkáte, v roce 2017 by měl opět zavítat do Brna velký auto-moto veletrh.
 
4.      Pročtěte si výsledky velkých ročních testů
Zajímavé informace můžete také vyčíst z přehledu výsledků testování zimních, letních ale i celoročních gum. Nechte se inspirovat testy od německého klubu ADAC nebo měsíčníku AutoBild.
 
5.      Nechte si poradit od odborníků
Pokud si stále nevíte rady, pak je nejlepší se obrátit přímo na odborníky v oboru. Zajeďte si do vašeho oblíbeného pneuservisu a požádejte o radu.

Půjčení auta

Co počít? Manželka se chytá za hlavu, děti ječí, že chtějí jet a vy? Pokud si nepřečtete článek, situace se nezmění. Pokud jej dočtete až do konce, budete si vědět rady a stane se z vás opět nekorunovaný král rodiny a blízkého okolí.
Starší typ dodávky
Vy se tedy nenechte znervóznit, jen tak lehce mávněte rukou a zavolejte známým, že jedete všichni společně. A aby přijeli k vám, s tím, že pojedete všichni v jednom voze. Známí si budou dělat kolečka na čelo, protože netuší, že jste si vypůjčil větší vůz. Totiž, ono to jde. Ona půjčovna dodávek Praha 4 vám vůz i klidně přiveze až před dům.
A vy jen nonšalantně naložíte rodinu i známé a můžete jet. Bez starostí o technický stav vozidla, a vůbec prostě cestovat v klidu. Jen pohonné látky si budete muset dokoupit, pokud projedete to, co je v nádrži.
Ona to nemusí být jen tato situace, že ano. Ta byla jen a pouze modelová. Lehce se totiž může stát, že budete potřebovat větší vůz, ať již pro odvoz dělníků na stavbu, tedy pracovně, nebo pro pár školáků na výlet, tedy rekreačně.
Služební dodávka
Typů vozů k zapůjčeni je samozřejmě více, ne že by tam stál jen jeden. Vybrat lze podle potřeby, samozřejmě k účelu, který je pro vás podstatný. Vybrat lze z různých variant vozu Citroen, Ford i Peugeot. To vše v různých variantách. Není problém.
Pokud pojedete po dálnici, nestaráte se o dálniční známku, ta je již vyřízena. Stejně jako vás nemusí zajímat pojistka a další technické náležitosti. Pokud pojedete s větší částí rodiny někam na oslavu, kde se krapítek, slušně řečeno, zkárujete, tak si také nedělejte hlavu. Firma zařídí obratem řidiče, který vám zařídí bezpečná odvoz domů. Nebo, ehm, tam kde chcete v oslavě pokračovat. Dobré že?
Je třeba jen vědět, že zde ta možnost je a klidně ji kdykoli využít. Když k tomu přidáte, že za jistých podmínek máte v ceně pět set kilometrů zadarmo, tak již není třeba vůbec váhat. Příjemnou cestu.

Chce to pořádnou ochranu

Když se nad tímto tématem zamyslíme hlouběji, tak zjistíme, že ochrana může spočívat v mnoha krocích. Dobré pojištění, garáž, ale i servis nebo údržba budou rozhodujícími elementy. Jenomže aby všechno fungovalo správně a bylo skutečně bezpečné, tak je třeba najít dobré výrobce nebo zprostředkovatele služeb. Když vynecháme pojištění, které je nezbytně nutné, tak zabezpečit automobil není zase tak složité. Postačí k tomu vhodná garáž a především bezpečnostní vrata. K údržbě je zase potřeba popřemýšlet o hygieně automobilu, což dokonale nalezneme v nějakém vylepšeném mycím programu, kde součástí je umytí kol, vystříkání nečistot a zároveň ošetření karosérie. Jak mnozí již tuší, takový komfort může zajistit každá čerpací stanice, kde její součástí bude myčka. https://www.whirlpool.cz/spotrebice/mycky-nadobi/vsechny myčka na auta

Myčka musí být naprosto bezpečná

Rozhodně bude podléhat přísným technickým parametrům, které musí provozovatelé dodržovat. Také je nezbytně nutné zabezpečit veškeré její komponenty a náležitosti. Některé myčky mají dostatečně dost volného místa, některé zase řeší každý volný kousek. Důležitý je vždy dostatečný přístup z jakékoliv strany. Vjezd i výjezd zajišťují především vrata a ty jsou nesmírně důležitou součástí celé myčky. Nejde o estetický vzhled, ale o jejich funkci. Například rolovací vrata průmyslová Just Doors mají v nabídce několik verzí, které se dají přizpůsobit pěkně na míru. Prioritní bude v tomto případě nejen funkčnost, ale i samotné ovládání. Je třeba možná pouvažovat o možném senzorovém snímání, které bude nějakým způsobem ovlivňovat provoz vjezdu a výjezdu.myčka s viditelnými vraty

Průmyslová vrata s certifikací

Je pravdou, že veškerá průmyslová vrata jsou určená pro náročné provozy, kde se zkrátka intenzivně používají a jsou na ně kladeny vysoké nároky i na životnost, variabilitu a funkčnost. Přirozeně je třeba dbát i na to, aby byla dostatečně bezpečná na uzavírání a případně znemožnění přístupu cizích neoprávněných osob. To vše dokáže naplnit správně provedená konstrukce a také usazení. Výběr samotných vrat je také ovlivněný prostorem a možnostmi jednoduchého a účelného otevírání. Mnohdy je tato volba rozhodující, ale není nic od věci si nechat vše posoudit od odborníků, kteří se touto problematikou zabývají. Poté si nechat vyrobit vrata přesně na míru.

Věnujte partnerovi auto jako dárek!

Asi se divíte, co je to za radu?! Čtěte dál, třeba jí přijdete na chuť a napoví vám ve vašem rozhodování a výběru dárku pro partnera.
Manžel, přítel anebo váš kamarád bude mít kulaté narozeniny anebo prostě narozeniny a vy mu chcete dopřát nějaký zvláštní dárek, na který jen tak nezapomene. Což takhle zkusit nové auto! Říkáte si – jak nové auto, copak jsem Rockefeller?! Nemusíte být zrovna multimilionář, aby váš milý na váš originální dárek vzpomínal ještě několik let!
červený hummer
Co myslíte, jaké autíčko by se vašemu známému asi tak mohlo líbí? Nějaké super rychlé auto, obrněný transportér, Hummer, tank?!
Muži jsou muži a většinou mají rádi silná a velká auta anebo super rychlá, když mohou šlápnou na plný plyn a uhánět nejlépe po Route 66! My ženy jsme křehká stvoření a rychlost ani síla motoru nám nic moc neříká, maximálně nás zajímá barva a vybavení auta. Proto jsme každý jiný, proto jsme rozdílní. Ale vraťme se k mužům a jejich zálibě ve „velkých“ autech.
Zaručeně váš milý na dárek od vás jen tak nezapomene. Zážitkový dárek pro muže vašeho života může mít řadu podob. Muži milují adrenalin, změnu, rychlost. A to vše jim váš dárek splní. Navštivte webové stránky zážitků pro muže a splňte mu jeho přání. Máte na výběr z mnoha originálních vozítek.
krabička ve tvaru srdce
Brutální ocelové offroady, které jsou určeny pro jízdu nezpevněným terénem a vyznačují se širokými pneumatikami, měkčími tlumiči a pohonem všech kol. Anebo taková jízda tankem, zvlášť pro mladou generaci, která nezažila základní vojenskou službu bude tank skutečným zážitkem! Zapomenout nelze ani na legendární Hummery. Hummer je značka off-roadových vozidel firmy Generals Motors. Pánové by nejspíše nepohrdli ani jízdou ve formuli anebo přímo ve Ferrari. Až je oblečou do kombinézy, posadí za volant a sešlápnou pedál, adrenalin vystoupá na hranici libida a možná si budou připadat jako Lewis Hamilton.
formule 1
Auto-moto zážitkový dárek pro muže vašeho srdce může mít mnoho podob a vy máte šanci vybírat z nepřeberné nabídky internetových zážitkových webů.