Vlasy – koruna krásy

Toužíte po krásných, hustých a lesklých vlasech? Něco vám dala do vínku genetika, ale něco dokážete ovlivnit i vy sami, a to správnou a pravidelnou péčí, která zahrnuje několik důležitých kroků. Především je důležité umět si vlasy správně a důkladně umýt.

Jak si správně umývat vlasy
Umývání vlasů není žádná věda. Je ovšem důležité dodržovat určité zásady správného postupu umývání. Jako první věc byste si měli vlasy pořádně rozčesat, aby se pak snadněji umývali a nepolámali se. Důležité je nastavit správnou teplotu vody, vlasy je potřeba umývat teplou vodou, aby se vlas otevřel.

Po důkladném propláchnutí vlasů naneste do dlaní množství šamponu o velikosti lískového oříšku – to je dostatečné množství, které vám zajistí dokonalé umytí. Ideální je vlasy umýt nadvakrát – první mytí odstraní nečistoty a druhé mytí jim dodá lesk, krásu a také je provoní. Na závěr je dobré vlasy ještě opláchnout studenou vodou – vlas se tak uzavře.

DOPLŇKOVÁ PÉČE O VLASY
Jako doplňkovou, ovšem neméně důležitou péči o vlasy můžete zvolit různé dostupné produkty. Ideální je 1x – 2x týdně aplikovat speciální masku pro váš typ vlasů. Ta vlasy zregeneruje a dodá jim potřebnou výživu. Po každém mytí také můžete použít bezoplachový nebo oplachový kondicionér anebo do konečků vlasů nanášet speciální oleje, které konečky zacelí a vlasům dodají potřebný lesk.

A co ještě můžete udělat pro vaše vlasy? Vašim vlasům udělá dobře, když je budete co nejméně zatěžovat fénováním nebo žehlením. A když už se bez těchto činností neobejdete, pak alespoň používejte kvalitní fény a žehličky, které budou nastaveny na nízkou teplotu. Předejdete tak poškození a lámání vlasů. Starejte se pravidelně o vaše vlasy a ony se vám odvděčí krásnou, bohatou a lesklou kšticí. Jedině tak budou vaše vlasy opravdu korunou krásy.