Nezapomínejte, že datum spotřeby má i dekorativní kosmetika!

Stejně jako potraviny má i kosmetika svojí expirační dobu, kterou se doporučuje nepřekračovat. Jinak vás mohou potkat nepříjemné kožní problémy jako je akné nebo exém. S nakupováním kosmetických produktů to tak zbytečně nepřehánějte, mít do zásoby několik řasenek nebo pudrů je sice fajn, ale byla by pak škoda je vyhodit. Často se pak může stát, že se nám navíc sejde několik totožných produktů, které nakonec ani nestihneme vypotřebovat. Navíc nadměrné střídání kosmetiky pleti škodí. Pokud vám vyhovuje jeden produkt, proč ho zbytečně měnit za jiný?

oční stíny a rtěnka

Jak poznat, že vaše pleť nesnáší kosmetiku příliš dobře? Pleť ihned začne červenat a dostaví se nepříjemné pálení nebo pnutí, díky kterému mohou na pleti později vznikat nevzhledné pupínky. Pokud se rozhodnete použít prošlou kosmetiku v oblasti očí, koledujete si o zánět spojivek nebo dokonce duhovky.

 

Samotné kosmetické produkty se vyrábějí v laboratorních podmínkách, kdy se produktu po celou dobu výroby nesmí žádná lidská ruka dotknout. Vše se odehrává v dokonale sterilním prostředí a použité látky jsou dermatologicky testovány. Ovšem jednotlivé složky daného produktu mají svojí životnost, kdy po jejich expiraci může dojít nejenom k snížení účinku produktu, ale může vám způsobit vážné kožní problémy.

 

Doba spotřeby kosmetiky se může u jednotlivých produktů lišit, běžně se pohybuje kolem 20 měsíců, vždy se proto řiďte přesnými instrukcemi na obalu, kde by mělo být datum spotřeby vždy uvedeno. Pokud při nákupu narazíte na přípravek, kde tento údaj chybí, raději se mu vyhněte.

třpytky prášek

Skladování kosmetiky

Pokud si vybíráte kvalitnější produkty, jistě se zde dozvíte i o způsobu uchovávání daného produktu. Na způsob uchovávání jsou náchylné hlavně produkty z oblasti pečující kosmetiky, tedy nejrůznější krémy, séra, pleťové vody, micelární vody, ad.

 

Najděte svůj vysněný parfém

Stejně jako se ne všem líbí stejná hudba, stejné oblečení, filmy, tak se ne všem lidem líbí stejné vůně. Kdyby tomu tak bylo, neměli by tvůrci parfémů důvod neustále hledat nové a nové vůně. Dokonce platí, že na každém člověku daný parfém voní trochu jinak. Proč tomu tak je? Rozvinutí vůně závisí na typu Vaší kůže. Dejte si tedy s výběrem Vašeho parfému klidně na čas, hledejte, zkoušejte a hlavně se nenechte jen tak ovlivnit kamarádkou. Vůni vybírejte podle svého vkusu, nechte se vůní doslova okouzlit, jen tak Vám bude přinášet potěšení každý další den. Naneste vůni na svou kůži, zavřete oči a nechte ji na sebe působit.
růžové doplňky
Co byste měla při výběru vůně zohlednit?
Možná Vám to přijde zbytečné, ale vůni byste měla volit podle ročního období a také podle denní doby. Pro teplé letní dny se hodí jiné vůně než do zimy, jsou to především svěží citrusové, květinové a mořské vůně. Naopak v zimním období lépe vyniknou těžší dřevité a orientální vůně. Podobné pravidlo platí i pro denní použití parfému a volbu parfému na večer, například na party. Zajímavé je například využití parfému obsahující levanduli v případě poruch spánku, má totiž sedativní účinky, a tak byste se měli v říši snů ocitnout snáz a rychleji. Potřebujete-li naopak ráno nějakou vzpruhu, dopřejte si parfém s vůní vanilky či skořice.
rozprašovací parfém
Kam parfém správně nanášet?
Základní pravidlo zní: nanášejte parfém na místa, která jsou teplejší. Parfém totiž vydrží vonět nejdéle na místech, kde pulzují žilky. Aplikujte tedy parfém na vnitřní stranu zápěstí, klíční kosti, pupek či podkolenní jamku. Možná jste ve filmech častokrát viděla, že si hrdinky aplikují parfém za uši. Vy to tak nedělejte, v těchto místech se parfém rychle vypaří. Parfém dále dobře drží na čerstvě umytých vlasech či na oblečení z přírodních materiálů. Platí zde jedna výjimka a tou je hedvábí, na které by se parfém nanášet neměl, mohlo by dojít k jeho poškození.

Vlasy – koruna krásy

Toužíte po krásných, hustých a lesklých vlasech? Něco vám dala do vínku genetika, ale něco dokážete ovlivnit i vy sami, a to správnou a pravidelnou péčí, která zahrnuje několik důležitých kroků. Především je důležité umět si vlasy správně a důkladně umýt.

Jak si správně umývat vlasy
Umývání vlasů není žádná věda. Je ovšem důležité dodržovat určité zásady správného postupu umývání. Jako první věc byste si měli vlasy pořádně rozčesat, aby se pak snadněji umývali a nepolámali se. Důležité je nastavit správnou teplotu vody, vlasy je potřeba umývat teplou vodou, aby se vlas otevřel.

Po důkladném propláchnutí vlasů naneste do dlaní množství šamponu o velikosti lískového oříšku – to je dostatečné množství, které vám zajistí dokonalé umytí. Ideální je vlasy umýt nadvakrát – první mytí odstraní nečistoty a druhé mytí jim dodá lesk, krásu a také je provoní. Na závěr je dobré vlasy ještě opláchnout studenou vodou – vlas se tak uzavře.

DOPLŇKOVÁ PÉČE O VLASY
Jako doplňkovou, ovšem neméně důležitou péči o vlasy můžete zvolit různé dostupné produkty. Ideální je 1x – 2x týdně aplikovat speciální masku pro váš typ vlasů. Ta vlasy zregeneruje a dodá jim potřebnou výživu. Po každém mytí také můžete použít bezoplachový nebo oplachový kondicionér anebo do konečků vlasů nanášet speciální oleje, které konečky zacelí a vlasům dodají potřebný lesk.

A co ještě můžete udělat pro vaše vlasy? Vašim vlasům udělá dobře, když je budete co nejméně zatěžovat fénováním nebo žehlením. A když už se bez těchto činností neobejdete, pak alespoň používejte kvalitní fény a žehličky, které budou nastaveny na nízkou teplotu. Předejdete tak poškození a lámání vlasů. Starejte se pravidelně o vaše vlasy a ony se vám odvděčí krásnou, bohatou a lesklou kšticí. Jedině tak budou vaše vlasy opravdu korunou krásy.

Mlsejte zdravě – ořechy i oříšky

Oříšky v sobě ukrývají nejen zdravé tuky, ale také vitamíny, minerály, hořčík, draslík a zinek, což jsou důležité látky pro naši imunitu. Ořechy navíc příznivě působí na lidské zdraví, a to tím, že snižují riziko infarktu a srdečních chorob. Hrst oříšků každý den namísto nezdravého pamlsku vás nejen nasytí, ale také prospěje vašemu zdraví.

VLAŠSKÉ OŘECHY – Obsahují omega 3 nenasycené kyseliny, čímž prospívají našemu srdci. Mají také vysoký obsah antioxidantů, což je skvělé proti stárnutí. Vlašáky navíc podporují správný vývin mozku, snižují hladinu cholesterolu v krvi, zlepšují náladu a přispívají k psychické rovnováze.

PISTÁCIE – Oblíbenézelené voňavé oříšky posilují imunitu a pomáhají k dobré náladě. Jsou výbornou prevencí rakoviny. Mají málo kalorií, proto jsou výborné pro dietáře. Kdo často trpí na kašel či astma, měl by pistácie jíst častěji, protože pozitivně působí na sliznici dýchacích cest.

KEŠU – Tyto ořechy podporují správnou funkci očí, zmírňují revmatické potíže a prospívají pokožce. Jejich mlsání zabraňuje únavě a špatné koncentraci.

MANDLE – Obsahují hodně vlákniny, proto jsou vhodné pro ty, kteří chtějí zhubnout. Mandle prospívají trávení a zdraví střev, snižují hladinu cholesterolu, pomáhají regulovat hladinu cukru v krvi, mají protinádorové účinky.

LÍSKOVÉ OŘECHY – Obsahují velké množství nenasycených kyselin, posilují srdeční činnost, pomáhají stabilizovat hladinu krevního cukru, proto jsou vhodné pro diabetiky. Napomáhají při fyzickém vyčerpání a celkově zklidňují organismus.

KOKOSOVÉ OŘECHY – Využívají se například k pečení, kokosový olej se však využívá nejen v kuchyni, ale také na vlasové zábaly. Kokosy jsou bohaté na bílkoviny, vápník a vlákninu.

ARAŠÍDY – Tyto ořechy jsou poměrně tučné, přesto nám pomáhají při dietě udržovat váhu. Nejen že nás zasytí na dlouhou dobu, obsahují také mnoho prospěšných bílkovin a vitamínů.

Kosmetika pro tvář

Základem každého líčení je především to, jak vypadá pleť. Na ní se potom dokrášlují detaily v podobě řas, očních stínů, rtů či obočí. Pokud se pokazí základ, celkový dojem nemůže být nikdy moc dobrý. Na https://www.girltime.cz/kosmetika/ se dozvíte několik typů, jaké produkty použít.

žena s make-upem

Tím úplně nejzákladnějším produktem je správný make-up.Ten sjednocuje barevný tón pleti, zakrývá její nedokonalosti a zároveň dokáže poskytnout ochranu před škodlivým slunečním zářením. Je součástí denního i večerního líčení, takže jeho výběr je velmi důležitý. Jak tedy postupovat?

Ze všeho nejdříve je potřeba zohlednit typ pleti:

· Ženy s normální pletí mají vyhráno – vybrat si mohou téměř cokoliv.

· Majitelky mastné pleti se musí poohlédnout po nemastném make-upu, který vstřebá přebytečný maz a přitom neucpe póry. Vhodné jsou typy s lehčí konzistencí, které se snadněji roztírají, nejlépe bez parfemování.

· Ženy se suchou pletí si při aplikování make-upu musí dát pozor na šupinky, které tento ještě více zvýrazňuje. Takže je vhodné použít mastnější typ s obsahem minerálních látek, které o pleť pečují a dodávají jí hydrataci.
problematická pleť

· Smíšená pleť může být trošku oříškem, je totiž složena ze dvou typů pleti – suché a mastné (obzvláště v oblasti T-zóny – čelo, nos a brada). Péče o ni je složitější, ale dnes již existují make-upy přímo s označením pro smíšenou pleť.

· Citlivá pokožka může na make-up reagovat zarudnutím, svěděním či pálením. Vhodné jsou především neparfémované typy, které jsou hypoalergenní. Pokud je navíc najdete v kombinaci s hydratací, máte vyhráno.

· Sehnat správný odstín na velmi světlou pleť může být velmi složité. Zde se doporučuje použití BB krému, který bude působit přirozeně a lépe se tónu pleti přizpůsobí.

Dalším možnostmi péče o pleť jsou BB krémy (zkrášlující balzámy kombinující pleťový krém, make-up a rozjasňovač), CC krémy (barevně sjednocují, slučují korektor, make-up, denní krém a rozjasňovač v jednom), fixační spreje, podkladové báze, pudry, bronzery, tvářenky, konturovací paletky, korektory a rozjasňovače.