Kosmetika pro tvář

Základem každého líčení je především to, jak vypadá pleť. Na ní se potom dokrášlují detaily v podobě řas, očních stínů, rtů či obočí. Pokud se pokazí základ, celkový dojem nemůže být nikdy moc dobrý. Na https://www.girltime.cz/kosmetika/ se dozvíte několik typů, jaké produkty použít.

žena s make-upem

Tím úplně nejzákladnějším produktem je správný make-up.Ten sjednocuje barevný tón pleti, zakrývá její nedokonalosti a zároveň dokáže poskytnout ochranu před škodlivým slunečním zářením. Je součástí denního i večerního líčení, takže jeho výběr je velmi důležitý. Jak tedy postupovat?

Ze všeho nejdříve je potřeba zohlednit typ pleti:

· Ženy s normální pletí mají vyhráno – vybrat si mohou téměř cokoliv.

· Majitelky mastné pleti se musí poohlédnout po nemastném make-upu, který vstřebá přebytečný maz a přitom neucpe póry. Vhodné jsou typy s lehčí konzistencí, které se snadněji roztírají, nejlépe bez parfemování.

· Ženy se suchou pletí si při aplikování make-upu musí dát pozor na šupinky, které tento ještě více zvýrazňuje. Takže je vhodné použít mastnější typ s obsahem minerálních látek, které o pleť pečují a dodávají jí hydrataci.
problematická pleť

· Smíšená pleť může být trošku oříškem, je totiž složena ze dvou typů pleti – suché a mastné (obzvláště v oblasti T-zóny – čelo, nos a brada). Péče o ni je složitější, ale dnes již existují make-upy přímo s označením pro smíšenou pleť.

· Citlivá pokožka může na make-up reagovat zarudnutím, svěděním či pálením. Vhodné jsou především neparfémované typy, které jsou hypoalergenní. Pokud je navíc najdete v kombinaci s hydratací, máte vyhráno.

· Sehnat správný odstín na velmi světlou pleť může být velmi složité. Zde se doporučuje použití BB krému, který bude působit přirozeně a lépe se tónu pleti přizpůsobí.

Dalším možnostmi péče o pleť jsou BB krémy (zkrášlující balzámy kombinující pleťový krém, make-up a rozjasňovač), CC krémy (barevně sjednocují, slučují korektor, make-up, denní krém a rozjasňovač v jednom), fixační spreje, podkladové báze, pudry, bronzery, tvářenky, konturovací paletky, korektory a rozjasňovače.