Mlsejte zdravě – ořechy i oříšky

Oříšky v sobě ukrývají nejen zdravé tuky, ale také vitamíny, minerály, hořčík, draslík a zinek, což jsou důležité látky pro naši imunitu. Ořechy navíc příznivě působí na lidské zdraví, a to tím, že snižují riziko infarktu a srdečních chorob. Hrst oříšků každý den namísto nezdravého pamlsku vás nejen nasytí, ale také prospěje vašemu zdraví.

VLAŠSKÉ OŘECHY – Obsahují omega 3 nenasycené kyseliny, čímž prospívají našemu srdci. Mají také vysoký obsah antioxidantů, což je skvělé proti stárnutí. Vlašáky navíc podporují správný vývin mozku, snižují hladinu cholesterolu v krvi, zlepšují náladu a přispívají k psychické rovnováze.

PISTÁCIE – Oblíbenézelené voňavé oříšky posilují imunitu a pomáhají k dobré náladě. Jsou výbornou prevencí rakoviny. Mají málo kalorií, proto jsou výborné pro dietáře. Kdo často trpí na kašel či astma, měl by pistácie jíst častěji, protože pozitivně působí na sliznici dýchacích cest.

KEŠU – Tyto ořechy podporují správnou funkci očí, zmírňují revmatické potíže a prospívají pokožce. Jejich mlsání zabraňuje únavě a špatné koncentraci.

MANDLE – Obsahují hodně vlákniny, proto jsou vhodné pro ty, kteří chtějí zhubnout. Mandle prospívají trávení a zdraví střev, snižují hladinu cholesterolu, pomáhají regulovat hladinu cukru v krvi, mají protinádorové účinky.

LÍSKOVÉ OŘECHY – Obsahují velké množství nenasycených kyselin, posilují srdeční činnost, pomáhají stabilizovat hladinu krevního cukru, proto jsou vhodné pro diabetiky. Napomáhají při fyzickém vyčerpání a celkově zklidňují organismus.

KOKOSOVÉ OŘECHY – Využívají se například k pečení, kokosový olej se však využívá nejen v kuchyni, ale také na vlasové zábaly. Kokosy jsou bohaté na bílkoviny, vápník a vlákninu.

ARAŠÍDY – Tyto ořechy jsou poměrně tučné, přesto nám pomáhají při dietě udržovat váhu. Nejen že nás zasytí na dlouhou dobu, obsahují také mnoho prospěšných bílkovin a vitamínů.