Nákup nových pneumatik: Kde čerpat inspiraci?

Zákon stanovuje minimální hloubku dezénu u zimních i letních sad pneumatik, které musíte dodržovat nejen kvůli hrozícím pokutám, ale zejména kvůli své bezpečnosti a ohleduplnosti k ostatním účastníkům silničního provozu:

•    letní pneumatiky – 1,6 mm
•    zimní pneumatiky – 4 mm
 
Zkontrolovali jste si svoje pneumatiky, samozřejmě musíte všechny čtyři v sadě, a zjišťujete, že alespoň jedno z vašich kol nesplňuje zákonem předepsaný limit? Pak budete muset zvážit, jaký model pneumatik nakoupíte pro další sezónu.
 
Každý laik řidič většinou nerad řeší problematiku nákupu nových pneumatik, čemuž se při stále zvyšující se nabídce na automobilovém trhu nelze divit. Máme ale pro vás jednu základní radu a několik tipů, kde nasbírat inspiraci, jak vybrat ten správný model vám na míru.
 
1.      Začněte od technického průkazu
První váš krok před nákupem by měl směřovat k technickému průkazu, kde jsou uvedeny přesné rozměry a parametry pneumatik, které mohou být montovány na váš vůz. Naleznete zde také oba indexy – rychlostní a hmotnostní.
 
2.      Prohlédněte si videa na youtube
Pokud už znáte parametry vašeho kola, můžete vybírat konkrétní model – Dunlop, Matador, Continental a další. Načerpat inspiraci lze například z video kanálu na serveru youtube. Často zde naleznete i různé výsledky testování odolnosti daných pneumatik.
 
3.      Zajeďte si na nějaký autosalon
Chcete si raději vše důkladně ošahat a přímo se na místě zeptat? Pak bude pro vás nejlepší navštívit nějaký autosalon, například ten v Ženevě, pořádaný každým rokem. Pokud si počkáte, v roce 2017 by měl opět zavítat do Brna velký auto-moto veletrh.
 
4.      Pročtěte si výsledky velkých ročních testů
Zajímavé informace můžete také vyčíst z přehledu výsledků testování zimních, letních ale i celoročních gum. Nechte se inspirovat testy od německého klubu ADAC nebo měsíčníku AutoBild.
 
5.      Nechte si poradit od odborníků
Pokud si stále nevíte rady, pak je nejlepší se obrátit přímo na odborníky v oboru. Zajeďte si do vašeho oblíbeného pneuservisu a požádejte o radu.