Endometrióza jako upozornění těla

Název samotný se odvozuje od slova endometria, odborným termínem pro děložní sliznici. Při endometrióze tato děložní sliznice prorůstá mimo děložní dutinu do vnitřních orgánů v malé pánvi, jako jsou:
·         vaječníky
·         vejcovody
·         děložní vazy
·         pobřišnice
·         střeva
·         ale někdy i žaludek

Vznik Endometriózy

Endometrióza se začíná tvořit tak, že se vytvoří malé světlé papuly, ve kterých postupně probíhá množení a potom i prosáknutí buněk a vlastní krvácení, srážení krve a tvorba krevního výronu. Tím vznikají červená, hnědá až černá ložiska.

Může docházet i k tvorbě cyst z těchto ložisek. Později dochází k hojení ložisek vazivovou tkání. Vznikají tímto srůsty a stahování pobřišnice. Na konec tohoto stádia vzniká jakási zmrzlá pánev, v níž jsou jednotlivé pánevní orgány nepohyblivé a ztuhlé.

Duchovní příčina endometriózy

Endometrióza je velice bolestivé onemocnění žen, které nemají životní lásku. Nemoc je vlastně výkřikem a onemocněním duše ženy. Všechen ten smutek, zklamání, trápení se a jiné emoce se usazují v těle. Usazují se v centrálním bodě ženy.

Tělo se tímto brání těmto nedobrým emocím a vytváří si vlastní bariéru okolo centrálního bodu ženy. Nedovolí tím ničemu, aby to proniklo dál. Příliš nepomůže ani hormonální léčba ani chirurgický zákrok, neboť se stále onemocnění vrací zpět.

Chirurgický zákrok sám ještě více umocní obranu těla a nemoc se později projeví ještě většími srůsty. Pomůže, když se žena soustředí sama na sebe a omezí co nejvíce nedobré emoce. Aby si dělala radost jen tak pro sebe, nepřemýšlela tolik o svých trápeních, že není šťastná. Aby si užívala každou chvilku svého života pouze krásnými myšlenkami.

Příznaky onemocnění

Příznaky endometriózy souvisí s tím, kde se v těle nachází, v jakém je rozsahu a stádiu. Největším a nejčastějším příznakem je dlouhodobá bolest, která se zhoršuje při menstruaci.