Jak by měl vypadat dětský pokojíček

Jinak vypadá pokojíček miminka, jinak předškoláka a úplně jinak už velkého školáka. Potřebám dítěte podle toho jak roste, bychom měli přizpůsobit vždy i jeho prostor a dětský pokoj. Je to hodně důležité.

Pro miminka

Pokojíček malého miminka, které se ještě ani neplazí, chceme mít vždycky jako ze škatulky a hlavně tam mít vždy všechno rychle po ruce. Základem je samozdřejmě přebalovací stolík, u kterého máme vždy někde na dosah plenky, vlhčené ubrousky, pudříky a mastičky. Také tam nebude chybět ani postýlka a skříň na oblečení. A nic víc miminko vlastně ani nepotřebuje. Ještě pár hraček pro nejmenší, kousátka a hrkávky a je to. Nic moc složitého. To všechno teprve postupně přijde.
pokoj pro holku

Batolata a předškoláci

Když nám dítě roste, vyměníme postupně postýlku za menší ale už normální postel. Přebalovací stůl dáme pryč a místo něj je dobré pořídit dítěti malý dětský stolek s dětskou židličkou. Tam si může dítko hrát, skládat a hlavně malovat. Dětem v tomhle školkovém věku pořizujeme hlavně hodně hraček, takže se určitě budou hodit úložné boxy na hračky a ještě nějaká ta skříň navíc. Pokoj bude zahlcen nejspíš právě těmi hračkami. Dítě by také mělo mít pořád na dohled svůj nočník. A nezbytné je i dobré osvětlení místnosti popřípadě nějaká lampička.
pokoj pro kluka

Školáci

Když jdou děti poprvé do školy, měníme jejich pokoj asi nejpodstatněji. Hlavně proto, aby měli prostor, kde plnit úkoly a učit se. Psací stůl s kvalitní židlí k němu je naprostou nutností. Na stole by neměla chybět lampička a v dnešní době vlastně také počítač. Dětem by se neměla do pokoje dávat televize, proto aby se na ni pořád nedívali, ale děti už ji v tomto věku většinou vyžadují. A tak mějte pod dohledem kolik času díváním se, na ni tráví. Pokoj by měl být dobře osvětlený a dítě by mělo mít vymalované stěny jejich oblíbenou barvou, prostě tak aby se tam cítili co nejlépe.

Žaluzie versus rolety

Výběr vhodné stínící techniky jistě trápí nejednoho majitele bytu či domu. Mnoho spotřebitelů však žaluzie a rolety nerozlišuje, avšak v dnešní době již existuje celá řada typů stínící techniky a byla by škoda zvolit nevhodné stínění do interiéru vašeho bytu kvůli neznalosti zboží. Pojďme si představit nejznámější druhy a typy stínící techniky dostupné v České republice.
žaluzie v oknech
Žaluzie
Díky tomu, že lamely žaluzií jsou naklápěcí, umožňují žaluzie měnit intenzitu propouštěného světla. U žaluzií tedy najdete ovládací mechanismus (nejčastěji řetízek), kterým se dá ovládat propustnost světla. Existují 4 typy žaluzií – vertikální, horizontální, venkovní a plissé žaluzie. Horizontální žaluzie jsou zdaleka asi nejrozšířenější. Jsou oblíbené zejména díky nízké pořizovací ceně. Vertikální žaluzie se kdysi hojně využívaly v kancelářích. Nyní jsou čím dál tím oblíbenější také v domácnostech, zejména díky tomu, že dokážou skvěle vyladit minimalistický interiér. K dostání jsou různé druhy, barvy i provedení. Na oblibě stoupají také venkovní žaluzie, které dokážou ochránit interiér před nepříjemným zářením a poskytují soukromí. Novinkou na trhu v této oblasti jsou plissé žaluzie – látkové žaluzie, které umí i atypické tvary. Nevýhodou je však vyšší cena.
roleta dveřní
Rolety
Velkým záporem u rolet je možnost průchod světla regulovat pouze povytažením/stažením lamel. Avšak na rozdíl od žaluzií rolety dokážou ušetřit náklady na topení, takže slouží jako ochrana před únikem tepla. Jejich předností je také skutečnost, že mohou fungovat jako částečná zvuková bariéra před nevyžádaným hlukem. Dají se pořídit látkové rolety, které díky množství barev, ze kterých si můžete vybrat, slouží rovněž jako funkční doplněk. Prodávají se také speciální rolety na střešní okna. Speciální kategorii tvoří zatemňovací rolety, které díky kombinaci látky „blackout“ vytvoří v interiéru naprostou tmu. Mezi méně známé typy pak patří předokenní a greenové rolety.
Výběr stínící techniky záleží především na tom, co od stínící techniky očekáváte a kolik peněz do ní chcete investovat.

Domácí krb coby terapeut pro duši i tělo

Kdo by neměl rád pohled do plápolajících plamenů, kdy mnohdy polapí do zasnění se a především navodí zklidnění duše, těla i mysli. Však nutno poznamenat, že tento pohled a efekt přetrvává i v době, kdy je trh zahlcen nejmodernější technologií v rámci televize, domácího kina apod.

krb
 
Však krb poskytuje nejen teplo, které je mnohdy člověkem vnímáno jako sálající příjemné teplo od slunce, je velmi komfortní záležitostí užití si odpočinku u krbu a přijmutí tepla, nezanedbatelným faktem je, že sálavé teplo příznivě působí nejen na krevní oběh či klouby, ale rovněž poskytne potřebnou energii a posílí obranyschopnost lidského organismu. Podstatným elementem v rámci krbu je i vůně hořícího dřeva a zejména světlo, které disponuje zářící paletou barev měnící se od žluté přes červenou až červeno-černou záři uhlíků žhnoucích v krbu.

oheň
 
Ekologický klad
Kromě toho, že se jedná o velmi efektní zdroj tepla, jenž vytopí nejen danou místnost, kde je krb umístěn, ale rovněž celý dům, přináší především úsporu za vytápění. V rámci finanční úspory se může jednat až o několik deset tisíc korun za rok. V případě používání kvalitního dřeva bez neadekvátních příměsí se jedná o ekologické vytápění, neboť dochází k šetrnému způsobu vůči životnímu prostředí.

Krb je reálný do bytu i domu

K dostání je široká nabídků druhů a modelů krbů. Vskutku každý si vybere! Samozřejmě že ne v bytě je možno vybudovat si komín pro zabudování krbu a nosit si potřebné dříví z lesa. Avšak právě i na tento fakt je myšleno výrobci a krb v bytě je reálnou možností. Pro obyvatele bytu se tak nabízí varianty krbu na elektřinu či bioalkohol. Vše je vyrobeno bez linutí se alkoholového výparu. Plamínek imituje klasický oheň.

Elektrické krby jsou nejsnadnější variací. Jen zkrátka krb zapojíte do elektrické zásuvky. Pravdou však je, že se nejedná o klasický oheň, ale pouze o utvářející představu plápolajícího ohně v podobě žárovky. Avšak i přesto plní účel estetičnosti a přímotopy vytápějí místnost. Výkonnost je o něco nižší, stejně však tak i jejich pořizovací cena.

krby

Plynový krb je ekonomickou variantou, byť efektivita vytápění je vyšší, dokáže dodat teplo i v třípokojovém bytě. Jen v něm nepraskají polínka dřeva, neboť polena jsou z keramiky a plamínek je plynový. Je cenově příznivý. Jedná se o variantu, kdy preferujeme účinnost vytápění před designovou stránkou.

Tichý společník

Jsou věci, které má doma asi každý. Možná jen, že v jiných podobách. K takovým věcem patří i lampy. Jistě alespoň jednu každý z nás vlastní.
·        Na nočním stolku k večernímu čtení.
·        Na pracovním stole k pracovním účelům.
dekorační lampička
Stolní lampy se v našich domovech objevují mnohem častěji nežli lampy stojací.Přitom právě stojací lampy byly v minulosti mnohem frekventovanější. Co způsobilo jejich odliv? Rozhodně ne to, že by na ně lidé zanevřeli.
–         Jen se prostě životní prostor tak trochu smrskl a ony se nám už do života nějak nevešly.
–         Stačí si vzpomenout na umrněné panelákové byty, ve kterých se šetřilo každým centimetrem.
malý obývák

Lampa pro kočku?

Teď ale nastává renesance stojacích lamp.Jak vybrat tu správnou?
·        Nejprve se rozhodneme, kde budeme chtít, aby náš světlonoš stál.
Jestliže se rozhodneme pro to, aby nám lampa dělala společnost a dotvářela intimitu při poslechu hudby, určitě si nepořídíme světlomet, který nás bude nepříjemně oslňovat.
·        Pro tyto účely je vhodná stojací lampa s vrcholovým světlem.
Ta totiž osvětluje místnost nepřímo, a tak nás nikterak neobtěžuje. Dalším kritériem pro výběr lampy je její stabilita.
–         Máte malé děti?Je potřeba lampu natolik zajistit, aby ji na sebe nezvrhly.
–         A pokud Vám po bytě běhá kočička, tak rozhodně uvítá lampu s dřevěným stojanem. Za pár týdnů zjistíte, jakou dekoraci Vám tam vyrobila.

Lampa dobré nálady

Jestliže máte rádi minimalistický styl bydlení, tak si určitě nepořídíte mohutné zlacené lampy, které vypadají jako by opustily nějakou zámeckou komnatu. Máte rádi kontrasty? Nebojte se jít do rizika a sklouznout tak trochu ke kýči.
o   Svítící kůň nebo medúza sice asi nebudou umělecká díla, ale zato budou určitě originální.
o   Jestliže jste neustále pozitivně naladěni, tak se zkuste podívat na lampy ve stylu „etno“. Taková určitě Vaši dobrou náladu ještě o trochu pozvedne.

Při navrhování koupelny musíte být hlavně praktičtí, radí bytové architekti


Dostatek prostoru
Ať už se chystáte přivést k životu jakýkoliv plán, v prvé řadě musíte mít jasnou představu o prostoru a velikosti koupelny. Nejde jenom o to, umět si to představit, ale také použít kvalitní materiály a koupelnu prakticky rozmístit. Všude musí být dostatek prostoru pro volný pohyb, ať je koupelna sebemenší.

–          Po sprchování je třeba se osušit, to znamená, že ručník musíte mít po ruce ve chvíli, kdy vylezete z vany nebo ze sprchového koutu.
–          Pokud máte v koupelně také toaletu, musí u ní být dostatek místa pro dospělou osobu. Nesmí se člověk hlavou praštit do stropu, pokud jde o koupelnu v podkroví, toaleta nesmí být ani moc nízko a ani moc vysoko, pokud je závěsná.

–          Před zrcadlem musí být dost místa na to, aby se před ním dalo stát, zároveň musí být v takové výšce, aby se v něm viděli lidé všech výšek. Zároveň musíme myslet na to, že nad zrcadlem by mělo být světlo, nejlépe nějaké zabudované, malé, které doplní centrální osvětlení na stropě.
–          Průchod mezi vanou a dveřmi koupelny musí být dost prostorný, abyste se do ničeho nepraštili, případně aby se zde dokázaly minout dvě osoby
–          Dveře koupelny by se měly z bezpečnostních důvodů otevírat do prostoru, ven z koupelny,  nikoli dovnitř. Kdyby totiž došlo k nehodě, případně kdyby někdo v místnosti omdlel, aby nezablokoval dveře vlastním tělem.

–          V koupelně by měl být umístěný větrák o v případě, že vlastníte dům a máte v koupelně okno.
–          V koupelně by měl být odkládací prostor na mokré ručníky, které by zde měly být volně pověšené, aby měly šanci uschnout.
–          V koupelně by měl být prostor na odkládání věcí: měly by zde být poličky na hygienické a holicí potřeby, a jistě by zde mělo být místo, kam budete skladovat všechny mýdla a šampony a podobně.

Buďte šetrní

Většina lidí se snaží myslet na to, aby zbytečně neutráceli svoje peníze za něco, co si mohou pořídit i mnohem levněji. Tak by to tedy mělo být i ohledně spotřeby elektrické energie v jejich domácnosti. Snad každý ví, že na to, kolik elektrické energie spotřebujete, má vliv velké množství faktorů, které není dobré opomíjet.
Mezi tyto faktory patří také to, jakými žárovkami doma vlastně svítíte. Ve skutečnosti i takové malé spotřebiče nějakou spotřebu elektrické energie mají, navíc když si uvědomíte, kolik se jich u Vás doma nachází a jak často je používáte, zajisté Vám dojde, že konečná hodnota nebude zrovna nízká.
Takže pokud doma používáte klasické žárovky, rozhodně byste se měli zamyslet nad tím, zda to nejde nějak lépe a levněji, tomu věřte. Ve skutečnosti to totiž lépe a levněji rozhodně jde.

Chtějte prvotřídní kvalitu
Na můžete najít vše, co zrovna potřebujete. Díky LED žárovkám můžete ušetřit velké částky, tím si buďte naprosto jistí. Spotřeba takových žárovek je totiž minimální a ani jejich pořizovací cena není nijak vysoká. Navíc se Vám všechny výdaje velice rychle vrátí na úsporách za elektrickou energii.
Vybírejte pečlivě
Takže když se zaměříte na volbu vhodných žárovek u Vás doma, rozhodně si přijdete na své a budete vědět, že neplatíte zbytečně velké částky za spotřebu elektrické energie. Tím jste šetrní nejen ke svojí peněžence, ale také k přírodě, která alespoň malé snížení spotřeby zajisté ocení. Myslete tedy na to, že vše se dá dělat levněji, a je jen a pouze na Vás, jak se rozhodnete.

LED žárovky ovšem nevynikají pouze nízkou spotřebou. Jejich dalšími výhodami jsou velice dlouhá životnost, spolehlivost, vysoká kvalita a fakt, že neprodukují téměř žádné teplo.

Výkonné osvětlení do firemních budov

Firemní budovy potřebují výkonné osvětlení, které umožňuje práci i ve večerních hodinách bez jakýchkoli omezení. LED technologie takové vlastnosti nabízí a je ideálním řešením pro celou budovu. Vysoký výkon, příjemná barva světla, ale i nízká spotřeba se postarají o skvělé pracovní podmínky, ale i nižší náklady za elektrickou energii. Výsledná spotřeba je oproti klasickým světlům i o 90 % nižší, což výrazně sníží zátěž rozpočtu. Počáteční investice se během několika měsíců vrátí zpět a to i díky dlouhodobé životnosti a minimálními výskytu poruch.

U nás naleznete levné LED žárovky v mnoha různých provedeních a to v závislosti na tvaru, výkonů, spotřebě nebo využití. Zakoupit si je můžete za bezkonkurenční ceny a to z pohodlí vaší kanceláře.

Úspora financí i šetrnost k životnímu prostředí
Nižší spotřeba není výhodná jen kvůli nižším nákladům, ale také kvůli vlivu na životní prostředí, který výrazně klesá s nižší spotřebou elektrické energie. Koupí kvalitního osvětlení z našeho e-shopu pomůžete jak svému rozpočtu, tak i přírodě a omezíte negativní vlivy moderních technologií, které jsou příčinou globálního oteplování.

Jednička na tuzemském trhu
Proč jsme jedničkou na tuzemském trhu? Je to jednoduché. Razíme politiku kvalitního a výkonného osvětlení, které nabízíme za výhodné ceny a pomáháme tak firmám i domácnostem výhodně rozsvítit prostory a místnosti. Naleznete u nás široký sortiment nejrůznějšího osvětlení s různými tvary, spotřebou i výkonem. Taktéž nabízíme garanci kvality, díky které máte jistotu spolehlivého fungování nebo případné výměny.

Vyberte si osvětlení pro svou domácnost nebo společnost v pohodlí vašeho domova a ušetřete s námi i několik desítek procent z celkových nákladů.

Betonové ploty vás ochrání

Trávíte rádi svůj volný čas různými letními aktivitami na zahradě se svými blízkými? A rádi byste při koupání v bazénu nebo při nějaké zahradní párty měli klid od zvědavých pohledů vašich sousedů či kolemjdoucích? Jednou z možností, jak docílit skutečného soukromí, jsou betonové ploty.

Jednotlivé betonové dílce se vyrábějí samozřejmě z kvalitního betonu. Aby byl ale plot opravdu trvalý a odolal nejen zimnímu náporu tuhého mrazu, ale i letním vysokým teplotám, jsou do něj přidávány některé chemické přísady. Díky nim se stává plot pružným a jeho vlastnosti jsou trvalé a nepodléhají ani vlhkosti. Obsahuje také drobné kamínky a pro zpevnění i ocelovou armaturu.

Co možná nevíte o betonových plotech?
·         snadná a rychlá montáž i demontáž
·         dlouhá životnost, možnost i nabarvení
·         je naprosto bezúdržbový
·         eliminuje zvuky z ulice a okolí

Na našem trhu najdete několik přímých výrobců betonových dílců, které jsou stavěné mezi již zabudované betonové sloupky. Co se týče vzhledu takovéhoto plotu, máte možnost širokého výběru. Betonové dílce jsou vyráběné v barvě pískovce nebo šedé. Mohou být hladké nebo se vzorem štípaného kamene.

Vzorky mohou být jen ze strany do ulice, ale pokud chcete, aby plot vypadal i z pohledu z vaší zahrady elegantně, objednejte si betonové dílce s oboustranným vzorkem. Mohou mít dokonce různý tvar. Můžete si vybrat klasické obdélníky, kdy bude plot rovný, nebo naopak ozdobné s oblouky, které vypadají velmi elegantně. Na výběr máte i vysoce efektivní mřížky, které se umísťují nahoru na klasickou rovnou desku.

Na samotnou montáž plotů je využívána drobná techniky, díky které je montáž nejen bezpečná, ale také rychlá. Určitě oceníte i skutečnost, že tento způsob oplocení není finančně náročný. Kromě soukromých pozemků ho můžete využít i na oplocení hospodářských budov nebo kotců zvířat.

Nejvýhodnější sušení prádla

Praní špinavého prádla, jeho sušení a následné žehlení patří i přes všechny vymoženosti dnešní moderní doba mezi neoblíbené domácí činnosti. Tak proč si ještě trochu nepomoci moderní technikou. Kvalita a způsob samotného sušení prádla velmi ovlivňuje i následné žehlení. Všichni dobře víme, že pokud nám prádlo přeschne, jde velmi špatně vyžehlit.

Dalším problémem je počasí. V létě máme prádlo na balkoně nebo na zahradě rychle suché a provoněné sluníčkem, ale v zimě hledáme optimální možnosti, kde a jak mokré prádlo usušit. A tak většinou volíme šňůry v koupelně a v horším případě sušáky, které různě přenášíme z místa na místo tak, aby co nejméně překážely v provozu a chodu domácnosti.

A proto je potřeba zamyslet se nad nabídkou, kterou pro vás mají dnes již všechny prodejny a obchody domácími spotřebiči. A o čem je řeč? Samozřejmě o sušičkách prádla. S kvalitní sušičkou se naprosto změní nejen délka sušení vašeho prádla, ale především jeho kvalita.


Tři důvody, proč zvážit nákup sušičky:

1.      Ušetříte nejen čas, ale také energii.
2.      Usušit můžete prádlo z jakéhokoliv materiálu, a to bez ztráty původního tvaru i barevnosti.
3.      Pokud zvolíte správný program, nemusíte prádlo už žehlit.
 
A jak vybrat tu správnou sušičku na vaše prádlo? V obchodech najdete dva typy sušiček: kondenzační a ventilační sušičky.

Ventilační sušičky fungují na principu horkého vzduchu, který je odváděn ven ze sušičky. Tento typ je nejen levný, ale také ne moc výhodný. Veškerá vlhkost z vašeho prádla se vám dostává do ovzduší vaší koupelny, takže je velmi důležité pravidelné odvětrání.

Mnohem výhodnější jsou kondenzační sušičky, a to s topným čerpadlem nebo s topným tělesem, které jsou energeticky mnohem úspornější a prádlo je nejen dokonale suché, ale také čisté od jakýchkoliv částeček prachu nebo žmolků z látek.

Moderní mobilní domy

Vlastníte pozemek a přemýšlíte, jak vyřešit možné bydlení tak, aby bylo komfortní, a přesto nebylo moc finančně náročné? Nebo jen hledáte nějakou finančně rozumnou možnost stálé rekreace, a to nejen během léta, ale i v zimě?
Mobilní domy jsou v dnešní době velmi oblíbené nejen u nás. Pro jejich nízkou cenu, rychlou dostupnost a snadnou instalaci na pozemek je tato možnost nejen vhodná pro stálé nebo rekreační bydlení, ale také pro zřízení kanceláře, penzionu, klubovny sportovního klubu apod.

V neposlední řadě je ho možné použít například při stavbě vlastního domu, kdy si na pozemek přivezete prozatímní bydlení . A abychom nezapomněli, vhodný také pro lidi v nouzi, kteří potřebují rychlé ubytování po nějaké katastrofické události.

A proč „mobilní“? Právě pro to, že mobilní dům má podvozek s koly, takže je ho možné kdykoliv za určitých podmínek převézt jinam.

Výhody mobilních domů

·         nízká cena
·         mobilita
·         možnost využití různých energií – plyn, elektřina, ale i solární elektřina
·         nízké pořizovací i provozní náklady
·         životnost až 50 let
·         možnost komfortního vybavení
 

Možnosti vybavení mobilních domů

Mobilní domy mají různé prostorové proporce, a proto si snadno můžete objednat dvoupokojový, ale i pětipokojový dům. Mohou být dokonce patrové nebo mají vybudovanou terasu.  Co se týče samotného vybavení, je závislé na přání zákazníka. Do všech místností lze umístit nábytek jako v bytě. Kuchyně je vybavenou kuchyňskou linkou s funkčním dřezem a nechybí ani  tolik potřebná lednice. A pokud vás zajímá sociální zařízení, do koupelny lze zabudovat nejen sprchový kout, ale i vana a záchod může být i samostatný a samozřejmě splachovací.

Základním rozdílem mezi mobilním domem na trvalé bydlení a rekreační bydlení je především dokonalou zesílenou izolací a dvojitým zasklením oken i dveří.