Nejvýhodnější sušení prádla

Praní špinavého prádla, jeho sušení a následné žehlení patří i přes všechny vymoženosti dnešní moderní doba mezi neoblíbené domácí činnosti. Tak proč si ještě trochu nepomoci moderní technikou. Kvalita a způsob samotného sušení prádla velmi ovlivňuje i následné žehlení. Všichni dobře víme, že pokud nám prádlo přeschne, jde velmi špatně vyžehlit.
pověšené povlečení
Dalším problémem je počasí. V létě máme prádlo na balkoně nebo na zahradě rychle suché a provoněné sluníčkem, ale v zimě hledáme optimální možnosti, kde a jak mokré prádlo usušit. A tak většinou volíme šňůry v koupelně a v horším případě sušáky, které různě přenášíme z místa na místo tak, aby co nejméně překážely v provozu a chodu domácnosti.

A proto je potřeba zamyslet se nad nabídkou, kterou pro vás mají dnes již všechny prodejny a obchody domácími spotřebiči. A o čem je řeč? Samozřejmě o sušičkách prádla. S kvalitní sušičkou se naprosto změní nejen délka sušení vašeho prádla, ale především jeho kvalita.

pračka při praní
Tři důvody, proč zvážit nákup sušičky:

1.      Ušetříte nejen čas, ale také energii.
2.      Usušit můžete prádlo z jakéhokoliv materiálu, a to bez ztráty původního tvaru i barevnosti.
3.      Pokud zvolíte správný program, nemusíte prádlo už žehlit.
 
A jak vybrat tu správnou sušičku na vaše prádlo? V obchodech najdete dva typy sušiček: kondenzační a ventilační sušičky.
barevné kolíčky na prádlo
Ventilační sušičky fungují na principu horkého vzduchu, který je odváděn ven ze sušičky. Tento typ je nejen levný, ale také ne moc výhodný. Veškerá vlhkost z vašeho prádla se vám dostává do ovzduší vaší koupelny, takže je velmi důležité pravidelné odvětrání.

Mnohem výhodnější jsou kondenzační sušičky, a to s topným čerpadlem nebo s topným tělesem, které jsou energeticky mnohem úspornější a prádlo je nejen dokonale suché, ale také čisté od jakýchkoliv částeček prachu nebo žmolků z látek.

4.4/5 - (10 votes)