Nejvýhodnější sušení prádla

Praní špinavého prádla, jeho sušení a následné žehlení patří i přes všechny vymoženosti dnešní moderní doba mezi neoblíbené domácí činnosti. Tak proč si ještě trochu nepomoci moderní technikou. Kvalita a způsob samotného sušení prádla velmi ovlivňuje i následné žehlení. Všichni dobře víme, že pokud nám prádlo přeschne, jde velmi špatně vyžehlit.

Dalším problémem je počasí. V létě máme prádlo na balkoně nebo na zahradě rychle suché a provoněné sluníčkem, ale v zimě hledáme optimální možnosti, kde a jak mokré prádlo usušit. A tak většinou volíme šňůry v koupelně a v horším případě sušáky, které různě přenášíme z místa na místo tak, aby co nejméně překážely v provozu a chodu domácnosti.

A proto je potřeba zamyslet se nad nabídkou, kterou pro vás mají dnes již všechny prodejny a obchody domácími spotřebiči. A o čem je řeč? Samozřejmě o sušičkách prádla. S kvalitní sušičkou se naprosto změní nejen délka sušení vašeho prádla, ale především jeho kvalita.


Tři důvody, proč zvážit nákup sušičky:

1.      Ušetříte nejen čas, ale také energii.
2.      Usušit můžete prádlo z jakéhokoliv materiálu, a to bez ztráty původního tvaru i barevnosti.
3.      Pokud zvolíte správný program, nemusíte prádlo už žehlit.
 
A jak vybrat tu správnou sušičku na vaše prádlo? V obchodech najdete dva typy sušiček: kondenzační a ventilační sušičky.

Ventilační sušičky fungují na principu horkého vzduchu, který je odváděn ven ze sušičky. Tento typ je nejen levný, ale také ne moc výhodný. Veškerá vlhkost z vašeho prádla se vám dostává do ovzduší vaší koupelny, takže je velmi důležité pravidelné odvětrání.

Mnohem výhodnější jsou kondenzační sušičky, a to s topným čerpadlem nebo s topným tělesem, které jsou energeticky mnohem úspornější a prádlo je nejen dokonale suché, ale také čisté od jakýchkoliv částeček prachu nebo žmolků z látek.