Moderní mobilní domy

Vlastníte pozemek a přemýšlíte, jak vyřešit možné bydlení tak, aby bylo komfortní, a přesto nebylo moc finančně náročné? Nebo jen hledáte nějakou finančně rozumnou možnost stálé rekreace, a to nejen během léta, ale i v zimě?
Mobilní domy jsou v dnešní době velmi oblíbené nejen u nás. Pro jejich nízkou cenu, rychlou dostupnost a snadnou instalaci na pozemek je tato možnost nejen vhodná pro stálé nebo rekreační bydlení, ale také pro zřízení kanceláře, penzionu, klubovny sportovního klubu apod.

V neposlední řadě je ho možné použít například při stavbě vlastního domu, kdy si na pozemek přivezete prozatímní bydlení . A abychom nezapomněli, vhodný také pro lidi v nouzi, kteří potřebují rychlé ubytování po nějaké katastrofické události.

A proč „mobilní“? Právě pro to, že mobilní dům má podvozek s koly, takže je ho možné kdykoliv za určitých podmínek převézt jinam.

Výhody mobilních domů

·         nízká cena
·         mobilita
·         možnost využití různých energií – plyn, elektřina, ale i solární elektřina
·         nízké pořizovací i provozní náklady
·         životnost až 50 let
·         možnost komfortního vybavení
 

Možnosti vybavení mobilních domů

Mobilní domy mají různé prostorové proporce, a proto si snadno můžete objednat dvoupokojový, ale i pětipokojový dům. Mohou být dokonce patrové nebo mají vybudovanou terasu.  Co se týče samotného vybavení, je závislé na přání zákazníka. Do všech místností lze umístit nábytek jako v bytě. Kuchyně je vybavenou kuchyňskou linkou s funkčním dřezem a nechybí ani  tolik potřebná lednice. A pokud vás zajímá sociální zařízení, do koupelny lze zabudovat nejen sprchový kout, ale i vana a záchod může být i samostatný a samozřejmě splachovací.

Základním rozdílem mezi mobilním domem na trvalé bydlení a rekreační bydlení je především dokonalou zesílenou izolací a dvojitým zasklením oken i dveří.