Jak by měl vypadat dětský pokojíček

Jinak vypadá pokojíček miminka, jinak předškoláka a úplně jinak už velkého školáka. Potřebám dítěte podle toho jak roste, bychom měli přizpůsobit vždy i jeho prostor a dětský pokoj. Je to hodně důležité.

Pro miminka

Pokojíček malého miminka, které se ještě ani neplazí, chceme mít vždycky jako ze škatulky a hlavně tam mít vždy všechno rychle po ruce. Základem je samozdřejmě přebalovací stolík, u kterého máme vždy někde na dosah plenky, vlhčené ubrousky, pudříky a mastičky. Také tam nebude chybět ani postýlka a skříň na oblečení. A nic víc miminko vlastně ani nepotřebuje. Ještě pár hraček pro nejmenší, kousátka a hrkávky a je to. Nic moc složitého. To všechno teprve postupně přijde.
pokoj pro holku

Batolata a předškoláci

Když nám dítě roste, vyměníme postupně postýlku za menší ale už normální postel. Přebalovací stůl dáme pryč a místo něj je dobré pořídit dítěti malý dětský stolek s dětskou židličkou. Tam si může dítko hrát, skládat a hlavně malovat. Dětem v tomhle školkovém věku pořizujeme hlavně hodně hraček, takže se určitě budou hodit úložné boxy na hračky a ještě nějaká ta skříň navíc. Pokoj bude zahlcen nejspíš právě těmi hračkami. Dítě by také mělo mít pořád na dohled svůj nočník. A nezbytné je i dobré osvětlení místnosti popřípadě nějaká lampička.
pokoj pro kluka

Školáci

Když jdou děti poprvé do školy, měníme jejich pokoj asi nejpodstatněji. Hlavně proto, aby měli prostor, kde plnit úkoly a učit se. Psací stůl s kvalitní židlí k němu je naprostou nutností. Na stole by neměla chybět lampička a v dnešní době vlastně také počítač. Dětem by se neměla do pokoje dávat televize, proto aby se na ni pořád nedívali, ale děti už ji v tomto věku většinou vyžadují. A tak mějte pod dohledem kolik času díváním se, na ni tráví. Pokoj by měl být dobře osvětlený a dítě by mělo mít vymalované stěny jejich oblíbenou barvou, prostě tak aby se tam cítili co nejlépe.