Při navrhování koupelny musíte být hlavně praktičtí, radí bytové architekti


Dostatek prostoru
Ať už se chystáte přivést k životu jakýkoliv plán, v prvé řadě musíte mít jasnou představu o prostoru a velikosti koupelny. Nejde jenom o to, umět si to představit, ale také použít kvalitní materiály a koupelnu prakticky rozmístit. Všude musí být dostatek prostoru pro volný pohyb, ať je koupelna sebemenší.

–          Po sprchování je třeba se osušit, to znamená, že ručník musíte mít po ruce ve chvíli, kdy vylezete z vany nebo ze sprchového koutu.
–          Pokud máte v koupelně také toaletu, musí u ní být dostatek místa pro dospělou osobu. Nesmí se člověk hlavou praštit do stropu, pokud jde o koupelnu v podkroví, toaleta nesmí být ani moc nízko a ani moc vysoko, pokud je závěsná.

–          Před zrcadlem musí být dost místa na to, aby se před ním dalo stát, zároveň musí být v takové výšce, aby se v něm viděli lidé všech výšek. Zároveň musíme myslet na to, že nad zrcadlem by mělo být světlo, nejlépe nějaké zabudované, malé, které doplní centrální osvětlení na stropě.
–          Průchod mezi vanou a dveřmi koupelny musí být dost prostorný, abyste se do ničeho nepraštili, případně aby se zde dokázaly minout dvě osoby
–          Dveře koupelny by se měly z bezpečnostních důvodů otevírat do prostoru, ven z koupelny,  nikoli dovnitř. Kdyby totiž došlo k nehodě, případně kdyby někdo v místnosti omdlel, aby nezablokoval dveře vlastním tělem.

–          V koupelně by měl být umístěný větrák o v případě, že vlastníte dům a máte v koupelně okno.
–          V koupelně by měl být odkládací prostor na mokré ručníky, které by zde měly být volně pověšené, aby měly šanci uschnout.
–          V koupelně by měl být prostor na odkládání věcí: měly by zde být poličky na hygienické a holicí potřeby, a jistě by zde mělo být místo, kam budete skladovat všechny mýdla a šampony a podobně.