Čeká nás letos razantní zdražení vína?

Čeká nás letos razantní zdražení vína?

Vinaři z proslavené Francouzské oblasti poblíž přístavního města Bordeaux. Propadají chmurným představám a dokonce neváhají při rozhovorech o blížící se sklizni roku 2017 užít slova jako tragédie, neštěstí nebo katastrofa. Světoznámá vinařská oblast se nechala slyšet, že produkce může být v roce 2017 až poloviční oproti předešlým sklizním. Bordeaux leží na řece Garonně, která ústí do atlantického oceánu a není jedinou Evropskou vinařskou oblastí, která se potýká s problémy v produkci vinné révy. Na základě informací se z neutěšenou situací potýká celá jižní část Evropy. Nejvíc jsou slyšet stížnosti Italských vinařů. Italové jsou největšími světovými producenty vína. Jejich pole byla v průběhu letošního roku postižena velkými suchy.   
vína v obchodu  
O neúrodě hovoří i v Alsasku a u dalších severně položených regiónu Francie. Odhady ministerstva zemědělství, který se problematikou zabývá, jde o pokles v produkci o 17 procent oproti loňskému roku. V důsledku těchto nepříznivých podmínek můžeme očekávat nárůst cen italského i francouzského vína.
 
K zdražování vína z italské a francouzské produkce dochází každoročně. Ale markantnějších zdražení se dočkáme především u produktů slavnějších oblastí jako Burgunska a Champagne, V těchto oblastech se ovšem hovoří o problémech dlouhodobější neúrody. A ceny šponují také rostoucí poptávky asijských trhů. 
oblast Itálie
Odborníci doufají, že u vín italských dojde k zdražení jen v rámci několika procent, rekordní sucho postihlo jen část rozlohy jejich vinic a výpadek produkce dokážou ty zbylé aspoň částečně zaštítit.
Ono je to vlastně už tradiční a každoročně slyšíme spílání vinařů, kteří si na nepřízeň počasí stěžují. Horko, zima, mokro, sucho. V tomto je vinařská Evropa jednotná. Podle názoru některých dovozců vín, hýbají cenami víc spekulanti než nepřízeň počasí.

Pronajímejte to bezpečně, prosím

Pronajímejte to bezpečně, prosím


Často se majitelé chlácholí, jak je jejich nemovitost v naprostém pořádku, možná až v takovém, že by tam mohl být ubytovaný sám prezident a ani by si nevšiml rozdíl mezi hradem a domem. Zde jde však veškerá legrace stranou, protože takový únik plynu, poškozená či vadná karma nebo snad i malá exploze může způsobit nejen velké škody na majetku jednoho (a ostatních), ale také újmu na zdraví osob zúčastněných – a byť to byla silácká slova předtím, teď je to vzdech a pláč.
černá bomba 

Jak to vlastně je s těmi nájemci

Pokud nájemce přebírá byt, počítá se, že jste mu jako majitelé vylíčili veškeré důležité informace a skutečnosti, které se s nemovitostí pojí. Zvláště pokud jste realitní makléř nebo jste zástupce investiční skupiny, podpisem na smlouvě stvrzujete, že byt je v bezvadném stavu a jako takový jej dáváte nájemci k užívání. Tady se mohou stát dvě věci – v bytě dlouho nikdo nebyl po takovou dobu, kdy tam nikdo nikoho na nějakou vadu s plynovými spotřebiči nemohl upozornit majitele. A nebo majitel věděl, možná až velmi dobře, že občas se něco v plynovém spotřebiči zadrhne, ale nechal to tak ze strachu o to, že by tam musel vrážet peníze nebo snad si i myslel, že to není nic hrozného.
hořící hořák 
U plynových spotřebičů nikdy nic neví.
 
Majitel zodpovídá za to (ať už je to soukromník, podnikatel či právnická osoba), že byt a jeho příslušenství je bezpečné. Může se stát, že se na něco zapomnělo, v těchto případech ale leží vina na vás, protože vy zkrátka zapomenout na nic nesmíte. A je to docela rozumné pravidlo, protože kdo by měl vědět lépe než vy, jestli je s nemovitostí něco v nepořádku? Zvláště, pokud byl v bytě revizor naposledy před třemi roky.
 
Únik plynu a následná škoda či újma není vůbec žádná sranda. Tady může jít o holý život a taková katastrofa je holé neštěstí, protože první, na co se orgány činné v trestním řízení zaměří, tak je majitel a jeho povědomí o tom, v jakém stavu byly plynové spotřebiče. Proto starost o ně nepodceňujte!

Domácí vdolky chutnají vždycky jinak

Domácí vdolky chutnají vždycky jinak

Samozřejmě, že vždycky bude domácí chleba chutnat jinak než ten kupovaný. Hlavní výhodou toho všeho je, že víte, co tam přidáváte, a tak se nemůže stát, že byste naletěli na nějakou pěkně se tvářící značku, která stejně ty chemické éčka obsahuje, sic jsou ty „tradiční“ vynechány. Ale co když věříte ve stejné věci farmáři, který vám ty plodiny za vás vypěstuje nebo uzenáři, který vám dodává maso? Je automaticky vyloučeno, že český farmář = špatný farmář?
sklenice s medem 

Kde je třeba hlídat obaly

Není třeba mazat si med kolem pusy. Šidilo se tehdy, šidí se dnes a šidit se bude. Kdekdo si může koupit med za pár korun ve slevě v obchodě, přelepit ho a vydávat za zrovna sesbíraný z úlů. Nejhorší je, že spousta takových farmářů si ani ty obaly a etikety netiskne, prostě vám prodají zavařovačku a čau.
 
Samozřejmě, pokud víte, že daný farmář skutečně má nějakou tu farmu a ta není jenom na obrázku, tak je přece jen větší pravděpodobnost, že zboží koupené od někoho takového bude v pořádku. Farmáři jsou ale také lidé a spousta z nich se uchyluje k nekalým praktikám ve výrobě, jenom aby měli větší obraty, to že se někdo označuje za domácího producenta a tradičního výrobce neznamená, že nešidí. To je jenom pěkná reklama, proto je dobré prověřovat i tyto výrobky.
sklenice s medem

České nebo polské buchty?

Zboží z ostatních států, než Česka nyní získalo jakýsi nádech nekvality a šizení, přitom například polské výrobky, zakoupené v Polsku, jsou daleko levnější a mnohem kvalitnější než na českém trhu, a to se pohybujeme v rozmezí pár kilometrů přes hranice. Zemědělství v Polsku je totiž mnohem více dotováno, a tak si farmáři klidně můžou dovolit nikde nespěchat, protože mají jistý výdělek, zato v Česku, pokud jste větší podnikatel, musíte už trochu přece jen slevit na kvalitě. Není to tak všude, ale je zkrátka pravidlem, že menší podnik, který se o své zboží stará, tak přece vydělává více než „velkostatkáři“.
 ovce na farmě
Proto pokud se člověk dnes rozhodne pro dráhu zemědělce, zkuste nejprve pokrýt vlastní spotřebu a poté uvidíte, jak vám to půjde. Pak zkuste sousedy a možná za pár let můžete i celou obec. A uvidíte, ve kterém bodě slevíte a raději koupíte ty levnější éčka a nebo se nezlomíte a budete zkrátka poctivě „dřít“.

Při stěhování nezapomínejte ani na své zdraví

Při stěhování nezapomínejte ani na své zdraví

Je před vámi stěhování a blíží se fáze, kdy začnete shánět balicí materiál, balit věci do krabic a poptávat stěhovací firmu? Pak byste si měli uvědomit, že to nejdůležitější, co na celém stěhování je, není samotný jeho fyzikální proces, ale starostlivost o sebe sama a své blízké z hlediska zdravotního. Abyste nepřišli k úhoně a stěhování přineslo pouze pozitivní efekt. Týká se to i dostatku tekutin v přípravné fázi, v průběhu přestěhování a i při vybalování a zabydlování.

most přes Labe v Ústí nad Labem

Pitný režim

S pitným režimem se to nesmí přehánět, neboť přetěžujete ledviny, ale nedostatek tekutin rovněž není dobrý. Ideální je jít zlatou střední cestou, a to znamená, že budete věnovat zvýšenou pozornost doplňování tekutin právě ve chvílích, kdy jste pod větším psychickým tlakem nebo podnikáte fyzickou práci a náročná cvičení. A právě stěhování patří k činnostem, kde psychika i fyzička dostávají zabrat.

Ústí nad Labem

Kromě přípravy vhodné svačiny a zajišťování nezbytných úkonů v průběhu stěhování v Ústí nad Labem https://stehovani-mamut.cz/stehovani-usti-nad-labem/, a to i tehdy, máte-li k ruce profesionální stěhovací firmu, byste měli jako z prvních věcí zajistit dostatek vhodných nápojů pro všechny členy rodiny i vaše přátele, kteří vám vypomáhají.

Žádný alkohol – chcete-li se povzbudit, nabrat sílu a doplnit výživové prvky, pak alkoholem (a třeba i obyčejným pivem) docílíte pravý opak. Alkoholickým nápojům se vyhýbejte a nenabízejte je ani stěhovákům.

Minerálky nebo „ionťáky“ – iontové nápoje a minerálky v rozumné míře jsou dobrou volbou. Doporučit můžeme např. Magnesii kvůli vysokému obsahu ionizovaného hořčíku, který pomáhá ulevit od stresu a fyzické námahy.

Čistá voda bez bublinek a žádné kolové nápoje – kofein obsažený v nápojích (nejen v kávě) a zároveň rafinovaný cukr zbytečně překyselují organismus a navíc zvedají hladinu stresových hormonů (adrenalinu a kortizolu), což při stěhování nemůžete potřebovat. Problematické jsou i nápoje sycené oxidem uhličitým. Naopak čistou, kvalitní vodou, bez bublinek a příměsí, nic nezkazíte.

Skutečně regresní terapie funguje?

Skutečně regresní terapie funguje?

My lidé máme povědomě strach ze smrti, či spíše z neexistence. To je společné prakticky všem živým organismům. Je to evoluční znak, který je v nás zabudovaný již po miliony let. Představoval totiž obrovskou evoluční výhodu – jedinci, kteří se báli smrti, byli opatrnější a podnikali více opatření k tomu, aby zůstali naživu. Byli tedy evolučně úspěšnější.

I dnes je v nás tento strach velmi silně zakódován. Avšak zatímco většina zvířat či rostlin přemýšlí prakticky pouze v přítomném okamžiku, my lidé myslíme i na budoucnost. A to zahrnuje i fakt, že jednou zemřeme. A pro to, abychom si zachovali zdravou mysl, je důležité, abychom se s tím nějakým způsobem vypořádali.

regrese1

Samozřejmě jedním z nejčastějších mechanismů je zkrátka na to příliš nemyslet. A většinu času to i funguje – zkrátka si svou smrtelnost během běžného dne nepřipouštíme. Avšak pak se stane něco, co nám ji palčivě připomene. Může to být těžká nemoc, ztráta milovaného blízkého, ale i spousta jiných věcí.

Není tedy divu, že se lidé již od pradávna snažili zjistit, co se s námi po naší smrti stane. Obvyklá byla například víra v nejrůznější druhy nebe (či pekla, podle toho, jaký byl člověk za života), avšak velmi rozšířená je i víra v reinkarnaci. To zkrátka znamená, že toto není první život, který prožíváme. Kdysi jsme byli někým jiným, a až zemřeme, pak se opět narodíme jako někdo jiný.

regrese2

K tomu, abychom vzpomínky na minulé životy získali, nám má pomoci regresní terapie. Ta má přístup k nim zajistit pomocí hypnózy a podobných technik. Avšak může to skutečně fungovat? Nebo jde jen o sugesci?

Bohužel, druhá odpověď je správně. Nyní totiž víme, jak jsou vzpomínky v mozku ukládány – jako spojení několika neuronů. A když se ty rozpadnou, rozpadnou se i naše vzpomínky na danou věc. I to je důvod, že čím vzdálenější vzpomínky jsou, tím hůře si je vybavíme – neuronové spojení zkrátka v průběhu času slábne.

Proto nevěřte šarlatánům a raději se soustřeďte na život, který máte nyní.

Užijte si erotickou masáž

Příroda už to zaonačila tak, že se u lidí za normálních situací přitahují opačná pohlaví. Není na tom ve své podstatě vůbec nic, co by se muselo považovat za zvrácené, nějak úchylné, prostě ostudné. Příroda nás tak naprogramovala a věděla dobře proč. Jenom jí možná nedošlo, že se tahle přitažlivost nebude vždycky projevovat jen v podobě rozmnožovacího pudu, ale že půjde i o pouhou příjemnou kratochvíli.masáž zad
Ale ani když se erotika používá jen ke trávení příjemných chvilek, není třeba se do ní navážet. Třeba takové erotické masáže nejsou přece nic, co by si zasloužilo vláčení bahnem. Je to služba veřejnosti jako každá jiná. I když přece jenom ne až tak docela jako každá jiná.
Když si chce někdo užít, může navštívit třeba erotické masáže Praha 2. To není žádná ostuda. A ani tam nehrozí žádné riziko, na rozdíl třeba od prostituce někde na ulici. U takové masáže jde opravdu jenom o naprosto nezávazné a příjemné uvolnění, které udělá člověku dobře a nezanechá žádné nechtěné následky.
Stačí sem přijít, a co člověku nabídnou? Klasickou erotickou masáž, u které jde o masáž celého těla horkými oleji, při které se klade důraz na intimní partie, společnou sprchu s masérkou, masírování masérkou nahou nebo podle zájmu i ve spodním prádle a body to body masáž. Nic míň a nic víc.erotická silueta
Takže se tu žádná opravdová sprostota neděje. Masírovaný muž tu neuvidí nic jiného, než co vídá doma nebo na stránkách nejednoho časopisu nebo na internetu, jen při tom bude příjemně masírován. A tím se zbaví stresu, dostane se do dobré psychické kondice, zlepší se mu krevní oběh a uvolní ztuhlé svaly, povzbudí libido a schopnost pozitivně reagovat na smyslové podněty. Za což se není třeba ani v nejmenším stydět. Je to součást lidské přirozenosti a ten, komu by to dobře nedělalo, vlastně není až tak docela v pořádku.
Takže hurá na masáž, která nikoho nijak nezkazí.

Úspěšné online obchodování

Úspěšné online obchodování

Není to jen tak
Ze začátku jako spousta věcí se to může zdát těžké, ale později nabydete zkušeností a sami potom uvidíte, že to nakonec není žádná věda. Na začátek, než začnete obchodovat se svými skutečnými penězi je dobré si to vyzkoušet nanečisto. Tím se v celém tomto systému velice dobře zorientujete a pochopíte, jak tu všechno chodí. Této možnosti se většinou přezdívá Demo verze a má ji spousta aplikací. Dostanete demo účet, https://www.csob.cz/portal/lide/produkty/ucty-a-platby/ucty na kterém sice nebudou opravdové peníze, ale budete s nimi moct zacházet jako s opravdovými, protože žádný proces se nijak neliší. Existuje spousta typů věcí, s kterými se dá obchodovat a je jen na Vás, co si zvolíte a bude Vás bavit. Ale počítejte s tím, že investované peníze ne vždy vydělají, a proto neinvestujte co nemůžete ztratit. Je dobře mít svou strategii, čas a peníze. Protože jedině studiem a neustálým se zlepšováním můžete dosáhnout skvělých výsledků.Bitcoin burza
Intradenní obchodování
Na výběr je spousta typů obchodování, přičemž je každé výjimečné a má své kouzlo. Například tohle se od ostatních liší tím, že se obchody provádí a uzavírají v jeden stejný den, což už plyne z názvu.Texty o online trhu Takže prostě se večer stav burzy uzavře a je úplně jedno, jestli vydělává nebo ne. Takže zde odpadá obrovský noční stres, jenž prožívá spousta obchodníků, protože neví, co se všechno mezi tím odehrálo. A stát se toho může opravdu hodně, protože každý okamžik na online trhu je svým způsobem jedinečný a tím i krásný. intradenní obchodování https://www.tradecz.cz/intradenni-obchodovani-day-trading/zabere analýzou grafů až šest hodin denně. Nový den začínáte úplně znovu, takže se nemusíte trápit předešlým neúspěchem. Dále je zde i menší riziko, protože výkyvy grafu nejsou až zas tak velké. Máte zde i více příležitostí pro výdělečný obchod, ovšem je potřeba znát i tu zápornou stránku. Tato činnost je totiž jak psychicky, tak i fyzicky náročná.

Co když se zapomeneme?

Co když se zapomeneme?

Může se to stát kdykoliv komukoliv. Člověk nasedne do auta a zajede si někam, kam byl pozván, v dobré víře, že tam nějakou dobu pobude a pak se zase stejným způsobem vrátí zpátky. Jenže na místě se to nevyvíjí tak, jak dotyčný předpokládal, a než se naděje, už v sobě má nějakou tu sklenku.
A co teď?
Měl se sice vrátit domů svým autem, jenže to už tak jaksi nepřipadá v úvahu. Kdyby se k tomu totiž odhodlal, může se hravě stát, že ho cestou zastaví nějaká ta policejní hlídka. Nebo dokonce může dojít k dopravní nehodě, protože toho v Praze jezdí dnem i nocí po ulicích dost a dost. opilí sněhuláci
Bylo by to nepříjemné. A to už ani nemluvě o tom, jaké by taková opilá jízda mohla mít následky. Na našich ulicích se přece umírá dnes a denně a je známo, že těmto statistikám více než vydatně napomáhá právě alkohol za volantem.
Ovšem co když řidič i se svým vozem prostě musí pryč? Co když je obou zapotřebí zanedlouho někde docela jinde a není tak možno tu auto odstavit a jet domů jinak, případně tu zůstat i s tímto přes noc?
To je zapeklitý oříšek, jaký lze zpravidla rozlousknout jen jediným způsobem. A to tím, že se vsadí na drink taxi. Což je – jak ti, kdo už měli tu čest, vědí – přímo dokonalá služba určená právě těm, kdo se v této situaci ocitnuli.
Princip této služby spočívá v tom, že si člověk zavolá jednoduše na dispečink a objedná si pro sebe i své auto odvoz. Načež si ho vyzvedne profesionální šofér, který dotyčného odveze až do cíle jeho vlastním vozem. Takže se náš hrdina a se svým vozidlem dostane bez úhony přesně tam, kam se dostat měl. Vše probíhá v pořádku, nic tu nehrozí. A co si přát víc, že?opilý smajlík
A co se stane s oním taxikářem poté, co opustí člověka i s jeho vozidlem v cíli? Strachovat se netřeba. Za tímto vozidlem totiž jede celou cestu firemní vůz s řidičem druhým. Který svého kolegu zase vyzvedne a odveze tam, kde je ho zapotřebí. A všichni jsou spokojeni.

Nemáte čistá okna?

Pokud chce člověk doma normálně žít, potřebuje mít byt nejen náležitě vybavený, ale také uklizený. Pokud chce člověk normálně a civilizovaně pracovat, potřebuje, aby bylo náležitě vybavené a pochopitelně i uklizené i jeho pracoviště, lhostejno zda kancelář nebo nějaká dílna či továrna.
Ano, i na úklidu tady záleží. Protože je-li tento zanedbáván, není v žádném objektu příjemně. A nejen to. V neuklizeném objektu hrozí nejen umazání, ale třeba i zakopávání o harampádí a úrazy, hmyz či dokonce přemnožení hlodavců a kdo ví, co všechno ještě.kreslená uklízečka.png
A tak je třeba všude uklízet. A žádný úklid není dokonalý bez mytí oken. Tedy zasklených otvorů ve stěnách, jimiž by mělo být v ideálním případě dobře vidět ven a jimiž by naopak zvenčí pronikaly dovnitř sluneční paprsky.
Jenže je nespornou realitou, že lidé neuklízejí zrovna dvakrát rádi. Úklid je jednou z činností, které jsou mnohým z nás nepříjemné, a proto ho mnozí lidé odkládají, seč to jenom jde.
A co platí pro prostý úklid jako takový, to platí pro mytí oken dvojnásob. Jedná se o činnost, která se nezamlouvá mnohým a z nejednoho důvodu.

  • Vadí třeba to, že je sklo materiál, na kterém se nic neutají. Je průhledné, a proto je na něm snadno viditelná každá čmouha, každý nedostatek, kterého se ten, kdo ho myl, dopustil. A koho by bavilo, mýt takové sklo neznámo kolikrát jenom proto, že se na něm nejpozději po uschnutí objeví nějaký ten nedostatek?
  • Okna se také ne vždy nacházejí jen těsně nad zemí. A pokud má někdo trpící závratí čistit okno kdesi ve vyšším podlaží, logicky nejásá. Spíše se bojí, co by, kdyby.
  • A jsou třeba i lidé, kteří si zakládají na své důstojnosti. A té při mytí oken pozbývají. Protože univerzitní profesor, pucující okno v druhém patře v teplácích, nevypadá jako onen tradičně důstojný pán, a i kdyby čistil okno v saku a s kravatou, stejně bude vypadat divně.

dívka u okna.jpg
A proto je jenom dobře, že existují i profesionálové, kteří za lidi okna ochotně vyčistí. Učiní tak kvalitně a zodpovědně a od mytí oken Praha ceník Purehouse také neodradí.
Takže myjete-li neradi okna a jste z Prahy a okolí, klidně se na tyto profesionály s důvěrou obraťte. A budete mít po starostech.

Strojové čištění koberců Praha zlikviduje i zvířecí chlupy

V České republice přibývá chovatelů domácích zvířat. Mezi člověkem a zvířecím tvorem vzniká mnohdy citové pouto, zvláště u malých dětí a starších ročníků, kteří je považují za své věrné přátele. Že se o domácí zvířata musíme patřičně starat, jistě není nutné zdůrazňovat, a k pravidelné péči také patří udržování čistoty podlahových krytin. Máme-li doma kočku nebo pejska, musíme častěji podlahu vytírat a zbavovat koberce prachu vysavačem, a to alespoň dvakrát týdně. Někdy však na koberec vysavač nestačí a musíme si vypomáhat jinak.křeslo a koberec v interiéru

Ty zpropadené chlupy domácích mazlíčků

S domácími mazlíčky je někdy obtížné pořízení. Jestliže máme doma akvarijní rybky, můžeme si spíše gratulovat k pohodovému životu, protože rybky nevyžadují pravidelné venčení, ani podestýlku na toaletu, nezapáchají, neskáčou a neběhají po bytě, a my to jejich dovádění sledujeme z bezpečné vzdálenosti odděleného prostoru akvarijním sklem. Mít doma psa nebo kočku však znamená neustále zápasit s odpadávajícími chlupy. I přesto, že jsou mnohá zvířátka čistotná a v bytě nejsou žádné jejich výkaly, chlupů je na podlaze během jednoho týdne požehnaně.koberec pod sedací soupravou

Nepodceňujte pravidelné strojové čištění

Překvapivě na ně příliš nezabírá běžný vysavač, v průběhu roku si můžeme provizorně vypomoci vlhkou švédskou utěrkou, na jejímž drsném povrchu se chlupy spolehlivě zachytí, ale vyplatí se podrobit koberec pravidelnému strojovému čištění koberců Praha . Čisticí mechanismus spolehlivě zbaví tkaninu všeho, co tam nepatří, tedy nejen zvířecího ochlupení, ale i kožních šupinek, tukové vrstvy kožního mazu a samozřejmě i milionů bakterií a roztočů, kteří se těmito exkrementy živí. Zanedbaný koberec je pro ně doslova živnou půdou, ale co si mnozí lidé neuvědomují, je fakt, že roztoči také vylučují trus a ten je doslova pohromou pro dýchací systém malých dětí, seniorů a alergiků.