Vnímejte ženské tělo jako umělci – zvedá to testosteron


Krása ženského těla již uchvátila bezpočet umělců, kteří mu věnovali část svého života v podobě obrazů i plastik, z nichž některé zdobí šlechtická sídla po několik staletí. Žena byla vždy pro umělce inspirativní a přidružil-li se k tomu vřelý cit a láska, šlo mnohdy o velmi vášnivé sexuální dobrodružství. Jakmile se dotyčná svlékla, s muži to dělalo doslova divy a co se asi odehrávalo v pozadí tvorby obrazů spoře oděných dívek, si dokážeme jen stěží představit.

dívčí obličej

Představivost je však klíčová k pochopení samotného principu působení ženského těla na mužské libido a mohli bychom si tu několik známých faktů připomenout.

Hra barev – co dokáže zvednout u mužů testosteron, je pohled na barevné kontury růžových či narůžovělých částí ženského těla. Jsou to zejména rty, prsní bradavky, vagína a chodidla. Růžovou intuitivně vnímáme jako barvu něhy, rozkoše a lásky a chceme se k ní co nejvíce přiblížit.

sochařské umění

Oblé tvary – muže příliš nevzrušuje rovný ženský korpus s malými ňadry, připomínající spíše mužské proporce. Naopak typické přesýpací hodiny s širšími boky vnímáme jako symbol plodnosti a smyslné přitažlivosti.

Souměrnost a proporcionalita – nejsilnějším stimulem k vnímání ženské krásy je obličej. Asi všichni nám dáte za pravdu, že čím souměrnější a vyváženější obličejové rysy očí, obočí, úst, nosu a brady, tím větší radost a uspokojení přináší pohled na takovou tvář.

Dutiny – muž má v sobě zakódován smysl pro oplodnění své družky, je to zcela přirozený pud a projevuje se nebývalou touhou proniknout penisem co nejhlouběji do vagíny a zasít sémě pro budoucí potomstvo. Mnoho mužů také fascinuje orální sex, protože tímto projevem mu žena dává najevo, že jej akceptuje. Proto muže vzrušují tělesné dutiny úst i vagíny velice silně. A pokud jste vystresovaní, namísto Viagry bez receptu si dopřejte adaptogenní bylinky, s nimiž lépe zvládnete stresovou situaci a posílíte tvorbu testosteronu tak, abyste i nadále mohli vnímat to, co je přirozené.