Stěhování bytů Praha na profesionální úrovni

Někteří lidé se na stěhování těší, jsou to přezdívaní nomádi, co velmi často také mění své dovolenkové pobyty a přestavují nábytek v bytě podle momentální nálady. Tato procedura je pro ně životní výzvou a je to jeden ze způsobů zábavného povyražení. Pokud jsou fyzicky zdatní, může být tento krok i součástí kondičního programu. Nejraději podnikají tyto akce svépomocí, anebo se snaží do nich zasvětit své přátele. Využívají svých vlastních možností a kombinují je s vypůjčením přepravních dodávek, jimiž lze menší byt přestěhovat na jeden nebo na dva zátahy.

balení věcí do krabic při stěhování

Profesionální stěhování – to není jen převoz věcí z bodu A do bodu B

Početnější skupinu osob však tvoří ti, co velice neradi mění své zvyklosti a stěhování je pro ně krajní možností. Rozhodně není životním stylem, a pokud to není vysloveně nemožné, volí spolupráci s profesionály. Dnes ovšem nejsou stěhovací služby na úrovni, která odpovídá době před třiceti – čtyřiceti lety, kdy se veškeré objemné a těžké kusy nábytku a domácích spotřebičů nosily holýma rukama, anebo s pomocí stěhovacích popruhů. Dnes je k dispozici lepší technické vybavení, balicí materiál a technologické postupy i pro náročné projekty, jimiž je přesun trezorů, pianin, strojů a jiných velmi těžkých předmětů.

Stěhování bytů Praha patří v této profesi k nejprestižnějším. Na území hlavního města je sice značná poptávka po těchto službách, ale zároveň výrazná konkurence, která je pro zákazníky spíše výhodou. Ti si mohou klást požadavky, které jsou dnes v tomto oboru samozřejmostí, jako je příprava před stěhováním – balení a zapůjčení balicího materiálu a přepravek, demontáž a montáž nábytku, stěhování na přesný termín včetně víkendů a svátků, likvidace odpadu a starého nábytku či spotřebičů na sběrný dvůr, objemná břemena, výnos po schodech atp.
balicí materiál – lepicí pásky

Součástí procedury je také kalkulace předběžné ceny včetně dopravy a pojištění majetku jako nezbytná ochrana před jeho poškozením nebo ztrátou.