Stačí pár dní a můžete sklízet bohatou úrodu

Mrzí vás, že nevlastníte ani metr čtvereční půdy, který byste mohli osadit rostlinami? Dokonce nemáte ani balkón, kam byste mohli umístit nějaké ty truhlíky s půdou? Ani v takovém případě nemusí být nic ztraceno, proto nezoufejte! Stále se můžete pustit do klíčení semínek, které vám zajistí bohatou sklizeň, a to při minimální námaze. Nadto i vaše finanční výdaje budou v tomto směru prakticky minimální.

Každý, kdo se již někdy pustil do klíčení semínek, vám potvrdí, že je to hračka. Nezabere vám to ani mnoho času, ani k tomu nepotřebujete nic speciálního, ať už jde o vaše dovednosti, znalosti anebo výbavu. Vhodnou nádobu na klíčení si snadno obstaráte na internetu, kde si můžete zakoupit i semínka. Těch je k dispozici několik desítek druhů a záleží pouze na vás samotných, zda si je vyberete podle obsahu cenných látek, podle jejich chuti, barvy anebo jiných potřeb.
Vlastně to jediné, co byste si měli ohlídat je, aby se jednalo o chemicky neošetřená semena, na které můžete narazit především v prodejnách zahradnických potřeb. Nicméně podobná kritéria platí také pro výběr vhodné nádoby na klíčení rostlin, ze které by se neměly uvolňovat žádné škodliviny. Ideální je nákup speciální sklenice na klíčení, která bude dokonale vyhovovat vašim potřebám.

Pokud jde o samotné pěstování výhonků, tak byste měli mít na paměti, že semena potřebují k úspěšnému vyklíčení dostatek vody, světla a tepla. Nejlepší proto bude, pokud semínka umístíte v nádobě na okenní parapet anebo na jiné místo, kde jim zajistíte dostatečný přísun světla a pokojovou teplotu. A poté vám klíčky porostou jako divé. Stačí, kdy semena nejprve necháte nabobtnat, a pak je budete udržovat vlhká, dokud výhonky nedosáhnou požadované velikosti.