Prostor, kde budete pod širým nebem jako doma

Pracujete https://finance.idnes.cz/diskuse.aspx%3Fiddiskuse%3DA140506_151820_podnikani_zuk z domova a rádi byste využili krásné slunečné dny pro práci venku? Chybí vám příjemný prostor, kde byste doma mohli relaxovat? Chcete svůj dům doplnit o příjemné posezení, kde budete moci trávit čas s přáteli i s rodinou?
dřevěná deska – detail

V tom případě u vás doma potřebujete terasu!

Terasa je skvělé místo k životu! Je to prostor, který chytře propojuje vnitřní a vnější část domu a nabízí vám tak možnost využívat komfortu pobytu v interiéru ve spojení s pobytem pod modrou oblohou. A i kdyby ta obloha nebyla tak modrá a hrozilo by, že každou chvíli propukne v pláč, tak vám to vůbec vadit nemusí, když využijete některý z oblíbených krycích a stínících prvků, jako jsou například markýzy.
Možná si říkáte, že takovýto příjemný přechod z domu do zahrady by vás vyšel na mnoho peněz. Ovšem není to tak, krásná terasa nemusí být vůbec drahá! Tím spíše, pokud jste alespoň trochu zruční a pustíte se do její výroby svépomocí. Na internetu lze najít mnoho praktických návodů, jak to udělat.
Mimo běžného podkladového materiálu jako je písek a štěrk, budete samozřejmě potřebovat také dřevo, ideálně kvalitní terasové prkna.
Dřevo je pro zhotovování staveb i stavebních prvků v interiéru naprosto ideální materiál, neboť se s ním dobře pracuje, můžete si ho pořídit za příznivou cenu, a ještě ke všemu dobře zapadne do libovolného prostoru, ať už je moderní anebo má historizující charakter.
Při výběru těch pravých prken velice záleží na tom, která zvolíte. Nejde pouze o jejich celkovou dobrou kvalitu, ale také o druh dřeviny, ze které budou vyrobeny.
dřevěná prkna, šrouby
Velice módní jsou exotické tropické dřeviny, ovšem jejich volba je poměrně diskutabilní, neboť jejich přirozené vlhké a teplé podmínky se v našem klimatu výrazně změní – takže se může stát, že vlivem evropského suchého léta a mrazivé zimy začnou praskat a kroutit se. Naopak jistotou je sázka na dřevo evropských a sibiřských dřevin.