Při stěhování nezapomínejte ani na své zdraví

Je před vámi stěhování a blíží se fáze, kdy začnete shánět balicí materiál, balit věci do krabic a poptávat stěhovací firmu? Pak byste si měli uvědomit, že to nejdůležitější, co na celém stěhování je, není samotný jeho fyzikální proces, ale starostlivost o sebe sama a své blízké z hlediska zdravotního. Abyste nepřišli k úhoně a stěhování přineslo pouze pozitivní efekt. Týká se to i dostatku tekutin v přípravné fázi, v průběhu přestěhování a i při vybalování a zabydlování.

most přes Labe v Ústí nad Labem

Pitný režim

S pitným režimem se to nesmí přehánět, neboť přetěžujete ledviny, ale nedostatek tekutin rovněž není dobrý. Ideální je jít zlatou střední cestou, a to znamená, že budete věnovat zvýšenou pozornost doplňování tekutin právě ve chvílích, kdy jste pod větším psychickým tlakem nebo podnikáte fyzickou práci a náročná cvičení. A právě stěhování patří k činnostem, kde psychika i fyzička dostávají zabrat.

Ústí nad Labem

Kromě přípravy vhodné svačiny a zajišťování nezbytných úkonů v průběhu stěhování v Ústí nad Labem https://stehovani-mamut.cz/stehovani-usti-nad-labem/, a to i tehdy, máte-li k ruce profesionální stěhovací firmu, byste měli jako z prvních věcí zajistit dostatek vhodných nápojů pro všechny členy rodiny i vaše přátele, kteří vám vypomáhají.

Žádný alkohol – chcete-li se povzbudit, nabrat sílu a doplnit výživové prvky, pak alkoholem (a třeba i obyčejným pivem) docílíte pravý opak. Alkoholickým nápojům se vyhýbejte a nenabízejte je ani stěhovákům.

Minerálky nebo „ionťáky“ – iontové nápoje a minerálky v rozumné míře jsou dobrou volbou. Doporučit můžeme např. Magnesii kvůli vysokému obsahu ionizovaného hořčíku, který pomáhá ulevit od stresu a fyzické námahy.

Čistá voda bez bublinek a žádné kolové nápoje – kofein obsažený v nápojích (nejen v kávě) a zároveň rafinovaný cukr zbytečně překyselují organismus a navíc zvedají hladinu stresových hormonů (adrenalinu a kortizolu), což při stěhování nemůžete potřebovat. Problematické jsou i nápoje sycené oxidem uhličitým. Naopak čistou, kvalitní vodou, bez bublinek a příměsí, nic nezkazíte.