Co takhle elektrokoloběžka?

Koloběžku mělo v domácnosti téměř každé malé dítě. Jedno dlouhé prkno, dvě kolečka a řídítka. Jednoduchý nástroj, se kterým si každý malý prcek užil spousty zábavy. Koloběžka se ve světě stala natolik oblíbená, že si svou přízeň získala i u dospělých jedinců. Často můžeme na různých cyklostezkách, na silnicích v horských krajinách nebo na městských chodnících zahlédnout tento dopravní prostředek, na kterém si svou vzrušující venkovní jízdu užívají nejrůznější věkové skupiny. Pokud jste si koloběžku natolik zamilovali, že byste si ji nejraději brali všude sebou a jezdili na ní třeba i do práce, abyste se v teplých a horkých dnech nemuseli mačkat v přeplněném autobuse, potom jistě budete nadšení ze zjištění, že dnes se vyrábějí i elektrokoloběžky. Jestliže na vás čeká dlouhá náročná jízda třeba do vrchovatých kopců anebo se bojíte, že byste se celou cestu nezvládli odrážet vlastní nohou, pak jistě trochu zainvestujete a dáte přednost tomuto zbrusu novému elektro zařízení, které vás doveze kamkoli si budete přát a ani trochu se u toho nezapotíte.
 klasická koloběžka
Elektrokoloběžky jsou poháněny elektromotorem, který bývá nejčastěji umístěn právě pod samotným základem koloběžky, tedy prknem na kterém během jízdy celou dobu stojíte. Výkon motorů se u jednotlivých druhů koloběžek liší a ovlivňuje jejich rychlost. Je podstatné, pro koho je koloběžka určena. Začátečníkům a malým dětem se v první řadě doporučují koloběžky s menším výkonem a tím pádem i menší rychlostí. Prodejci uvádějí, že nejvýkonnější koloběžky vydrží v provozu až 40 km plynulé jízdy a dosahují rychlostí přes 30 hm/h. Druhým podstatným faktorem ve výběru koloběžky je její účel použití. Chcete využívat koloběžku na pohodlnou jízdu městem nebo si s ní chcete vyrazit někam do terénu? Účel jízdy totiž ovlivňuje velikost a druh samostatných koleček.
koloběžky na freestyle
Součástí každé elektrokoloběžky je samozřejmě brzda a plyn, které jsou umístěné na řidítkách pro pohodlné ovládání. Dalším příslušenstvím je nutná nabíječka, která vám zajistí další fungování a bezplatné kilometry. Některé koloběžky mají rovněž display, který vám ukazujte zbývající procenta baterie. Výhodou určitých elektrokoloběžek je také díky jednoduché konstrukci možnost složení a nechybí u nich ani led osvětlení. Cena jedné elektokoloběžky se pohybuje v rozmezích od 3 500 Kč až do 30 000 Kč podle druhu a typu samotné koloběžky.