Co když se zapomeneme?


Může se to stát kdykoliv komukoliv. Člověk nasedne do auta a zajede si někam, kam byl pozván, v dobré víře, že tam nějakou dobu pobude a pak se zase stejným způsobem vrátí zpátky. Jenže na místě se to nevyvíjí tak, jak dotyčný předpokládal, a než se naděje, už v sobě má nějakou tu sklenku.
A co teď?
Měl se sice vrátit domů svým autem, jenže to už tak jaksi nepřipadá v úvahu. Kdyby se k tomu totiž odhodlal, může se hravě stát, že ho cestou zastaví nějaká ta policejní hlídka. Nebo dokonce může dojít k dopravní nehodě, protože toho v Praze jezdí dnem i nocí po ulicích dost a dost. opilí sněhuláci
Bylo by to nepříjemné. A to už ani nemluvě o tom, jaké by taková opilá jízda mohla mít následky. Na našich ulicích se přece umírá dnes a denně a je známo, že těmto statistikám více než vydatně napomáhá právě alkohol za volantem.
Ovšem co když řidič i se svým vozem prostě musí pryč? Co když je obou zapotřebí zanedlouho někde docela jinde a není tak možno tu auto odstavit a jet domů jinak, případně tu zůstat i s tímto přes noc?
To je zapeklitý oříšek, jaký lze zpravidla rozlousknout jen jediným způsobem. A to tím, že se vsadí na drink taxi. Což je – jak ti, kdo už měli tu čest, vědí – přímo dokonalá služba určená právě těm, kdo se v této situaci ocitnuli.
Princip této služby spočívá v tom, že si člověk zavolá jednoduše na dispečink a objedná si pro sebe i své auto odvoz. Načež si ho vyzvedne profesionální šofér, který dotyčného odveze až do cíle jeho vlastním vozem. Takže se náš hrdina a se svým vozidlem dostane bez úhony přesně tam, kam se dostat měl. Vše probíhá v pořádku, nic tu nehrozí. A co si přát víc, že?opilý smajlík
A co se stane s oním taxikářem poté, co opustí člověka i s jeho vozidlem v cíli? Strachovat se netřeba. Za tímto vozidlem totiž jede celou cestu firemní vůz s řidičem druhým. Který svého kolegu zase vyzvedne a odveze tam, kde je ho zapotřebí. A všichni jsou spokojeni.