Bankovní nebo nebankovní hypotéka?

I když je pro spoustu lidí banka jedinou institucí, kde jsou ochotni si půjčit peníze, nebankovní společnosti pro mnohé žadatele o úvěr znamenají poslední záchranu před utonutím. Je sice pravda, že nebankovní půjčky si po dlouhá léta držely pověst nepoctivých a velmi nevýhodných produktů, ale to je jen mylná představa, která v nás Češích přetrvává. Po novele zákona o spotřebitelském úvěru tak nebankovní společnosti nabízí úvěry podobné těm v bankám, mnohdy však bez zbytečného papírování a dokazování. Znamenají jedinou možnost, pokud potřebujete rychle půjčit menší či větší obnos peněz. V čem je ale vlastně nebankovní půjčka lepší než ta bankovní?

uzavřená smlouva

Nejprve si posvítíme na tu bankovní. Je produktem většiny bank a setkal se s ní téměř každý. Využijete jí ale hlavně v případech, kdy potřebujete půjčit větší obnos peněz, a nevadí vám delší doba čekání. Banka přistupuje ke každé žádosti individuálně, a proto je schvalovací proces někdy opravdu zdlouhavý. I když se to na první pohled nemusí každému zdát, banka to dělá pro vaše dobro…no a taky možná trochu proto svoje. Žadatelům, kteří nemají dostatečnou bonitu, zkrátka nepůjčí.

podpis smlouvy

Bankovní půjčky jsou velmi výhodné, ovšem jen do chvíle, kdy potřebujete peníze okamžitě. U řady lidí je však sále jedničkou v důvěryhodnosti, ale někdy je zkrátka potřeba jednat okamžitě. A právě proto jsou tu nebankovní společnosti.

Nebankovní půjčka je ideální pro žadatele, kteří se dostali do špatné finanční situace a potřebují peníze ihned k dispozici. Nebankovní společnosti pracují s automatickým schvalovacím procesem a vyřízení je tak velmi rychlé a vyřídíte ho v pohodlí domova.

Krom rychlých půjček však můžete narazit u řady bank na hypoteční úvěry. Jedním z nich je i americká hypotéka https://www.fahd.cz/americka-hypoteka-nebankovni/ a je určená právě pro ty žadatele, kterým banka úvěr v bance zamítne.