Svatba: 4 tipy, jak si ji opravdu užít a nezbláznit se z příprav

Zní to opravdu romanticky, no ne? Dva lidé, kteří se milují a chtějí spolu strávit zbytek svých životů, se jednoho dne sejdou na krásném místě a přede všemi svými příbuznými i přáteli si slíbí lásku až do smrti, vzájemnou péči a podporu, zkrátka společný život. Co však stojí za tímto nádherným okamžikem?

Bezesporu nejzásadnější téma svatby, pokud jste v jejím organizačním výboru je to, jak to vlastně všechno zvládnout, aby obřad, hostina i večírek po ní proběhly tak, jak mají. Celá událost může být totiž značně stresová a náročná.
ruce do srdce

Jak to udělat, aby vám všechny přípravy nepřerostly přes hlavu a užili jste si svůj velký den opravu naplno?

1.       Udělejte si plán.

Plánování je základ, proto myslete na to, abyste s dostatečným předstihem měli všechny oblasti onoho dne promyšlené a naplánované. Např. oblečení, květiny, jídlo, dekorace. To vše musí být na svém místě v pravý čas.

2.       Počítejte.

Cenový rozpočet je při plánování a zařizování také základ. Stanovte si finanční budget, na jehož základě se bude odvíjet plánování všech detailů, popř. jejich zdroj – tím se myslí např., zda si dekorace objednáme přes internet nebo si je vyrobíme.
západ slunce a svatba

3.       Zaangažujte rodinu i přátele.

Od čeho byste je jinak měli? Zejména v okruhu nevěstiných hostů jistě naleznete spoustu žen, které ochotně přispěchají na pomoc a pomohou vám připravit vše podstatné. Ušetříte si tím spoustu času a energie. A navíc se pobavíte a dozvíte spoustu cenných informací, zejména v případě, že je mezi vašimi pomocníky někdo, kdo si již svatebním šílenstvím sám prošel.

4.       Nečekejte, že bude všechno perfektní.

Ač je tato rada opravdu něco, čemu se každá nevěsta vysměje, nejraději bychom ji tesali do kamene. Nejdůležitější na svatbě je smysl toho, proč probíhá a tato krásná událost samotná. Zapomeňte na slzy kvůli maličkostem, které se nepovedou. Ideální je počítat s tím, že se plno věcí povede jinak, než jste si přáli – to však není důvod k slzám. A jak se říká, počítejte s nejhorším a doufejte v nejlepší. A přesně tak to i bude.