Střecha vás ochrání nejen před deštěm


Pokud si chcete u domku nebo poblíž chaty zřídit vlastní venkovní posezení, neměli byste myslet pouze na nábytek, ale alespoň na základní zastřešení.

Střecha vás ochrání nejen před deštěm

Altán v zimě

Jarní měsíce patří mezi ty nejoblíbenější, jelikož ještě nepanují taková vedra jako v létě a zároveň vše krásně voní a kvete. A v tomto období začíná sezóna pro zahrádkáře a milovníky procházek po lese nebo okolo vody. Hospody otevírají venkovní posezení a nejsou jediné. I hodně majitelů domků a chatiček si chce vytvořit před domem nějakou formu posezení, kde budou moci klábosit se sousedy, pořádat grilování pro přátele nebo prostě jen tak lenošit na sluníčku. To samo o sobě zní takřka dokonale, ale jakmile se trochu zhorší počasí, nedá se tento venkovní prostor použít.

Z toho důvodu je více než moudré během vytváření venkovního posezení myslet nejen na to, na čem budete sedět, ale zároveň přemýšlet i nad zastřešením. To může mít hned několik podob, ovšem, chcete-li to opravdu nejlepší a není vám líto peněz, pořiďte si rovnou některý z kvalitních zahradních altánů dřevěných. Takovou dominantu před barákem jen tak někdo nemá.

Poctivá práce

Je dobré si ale hned z kraje ujasnit, že se nejedná o nic levného a pár desítek tisíc na to padne. Přeci jen, nejde o jednoduchou pergolu, ale o poměrně složitou konstrukci, která už něco stojí. Ušetřit můžete, když si ji nebudete dělat na zakázku, ale prostě si ji objednáte v prefabrikovaném stavu. Je to daleko lacinější řešení, které má však i jiné výhody než jen pouhou cenu. Dá se rovněž jednoduše sestavit. Tedy v uvozovkách jednoduše. S dobrou partou můžete ale mít jednodušší model sestavený během jediného dny, když se do toho pustíte ráno.

Malý zdobný altánek

Nejlepší materiál

Hodně lidí si dnes pro zahradní stříšky pořizuje v lepším případě kovové, v tom horším plastové konstrukce. Ano, není potřeba se o něho starat, ale na druhou stranu zase nevypadají v prostředí kvetouc zeleně kdovíjak nádherně. Za to dřevo, to se hodí snad všude, hlavně tedy na dvorek či právě na zahradu. Má to však mínus v tom, že se o přírodní materiál budete muset více starat.