Seznamte se s BMI a se svou optimální váhou

Pakliže se vám pravidelně stává, že rok, co rok zjišťujete, že se do svých stávajících kalhot opět nevejdete, že nedopnete sukni anebo potřebujete plavky s více lichotivým střihem, tak je jistě na místě se zamyslet. Problém totiž zjevně není jen v oblečení, ale také ve vaší tělesné hmotnosti. Netrpíte náhodou nadváhou?

modrý talíř, kapradí, nápis „weight loss“
Nutnost výměny šatníku může přijít v různých životních situacích. Nejprve je to proto, že člověk roste. Postava se může změnit také po porodu. Anebo po dlouhé nemoci. Ovšem nejčastější příčinou změny šatníku u Čechů bývá přibírání na váze.
Také se vaše hmotnost neustále zvyšuje? Máte rádi sladká a tučná jídla? Chtěli byste vypadat lépe? V tom případě je ten nejvyšší čas na změnu. Abyste měli jasno, zda je potřeba zhubnout skutečná, anebo jen zdánlivá, změřte si své BMI.
BMI je zkratka, která pochází z angličtiny. Vyjadřuje body mass index neboli index tělesné hmotnosti, který hovoří o tom, zda je vaše tělesná hmotnost v poměru k tělesné výšce normální, nedostatečná, anebo naopak nadbytečná – tedy zda trpíte podváhou, nadváhou až obezitou, anebo zda je vše v naprostém pořádku.
Když si budete hlídat https://www.linguee.com/czech-english/translation/hl%25C3%25ADdat.html své BMI, tak nejen, že budete vědět, zda je ten pravý čas na změnu, ale také rychle zjistíte, zda není čas s takovou změnou přestat.

zdravé jídlo, grep, černý talíř
Zhubnout a získat ideální tělesné proporce není hračka. Chcete to nejen vyvinout potřebné úsilí, ale především vytrvalost. Jen málokteré pokušení je tak silné, jako když procházíte kolem stánku s rychlým občerstvením anebo kolem cukrárny v době, kdy zrovna držíte dietu.
Pakliže se chystáte na hubnutí, dobře si rozmyslete, jakou cestu zvolíte. Byla by velká škoda, kdyby veškerou vaši snahu na konci zhatil jo-jo efekt. Při hubnutí se proto vždy vyplatí vsadit na takovou dietu, která vás zbaví pouze tukových polštářů, a nikoli užitečné svalové hmoty.