Schodiště, které se vejde do každého interiéru

Současní bytoví designéři si díky moderním technologiím dovedou poradit prakticky s každým problémem. Velkým pomocníkem je jim například vizualizace 3D. Jedním z problémů, se kterým se potýká mnoho majitelů nemovitostí, je omezený prostor, do kterého je nutné zakomponovat schodiště. Není to ale takový velký problém, jak by se mohlo na první pohled zdát. Docela postačí, pokud se vybere vhodný prvek, který nezabere příliš mnoho místa. Navíc může splnit nejen užitnou funkci, ale dodat místnosti esteticky dokonalý prvek.spirálové schody

§ Pro interiér, který má prostorově omezené možnosti, se mohou využít točíté schody http://www.kmkdesign.cz/schodiste-tocita.php, které jsou také známé pod označením křivočaré schody.
Toto schodiště je velice využívané nejen v obytných domech a bytech, ale i v komerčních budovách. Do skupiny točitých schodů patří také spirálové schodiště. Už z názvu je patrné, jak je tento prvek konstrukčně řešen. Jedná se o spirálu, která se kolem své osy otočí o více než 360 stupňů.
– Nemusí to ale být vždy pravidlem.
– Spirálovými schody jsou také označovány schody vřetenové nebo obloukové.

vnitřní schodiště

Na schodišťové stupně se používá odolný materiál

Jednotlivé schodišťové stupně https://www.horskasluzba.cz/cz/horska-sluzba/laviny/stupne-lavinoveho-nebezpeci se instalují z vysušených lepených masivních materiálů, které jsou vyrobeny z tvrdého dřeva. Většinou se používá dub nebo buk. Mohou se ale použít i exotická dřeva – kupříkladu Merbau. Využití měkkých dřev je z hlediska malé životnosti nevhodné a nevyplatí se.
§ Povrchová úprava těchto prvků je rozmanitá.
§ Může se použít například pouze lakování, které zanechá přírodní vzhled anebo voskování či moření do různých odstínů.
§ Dřevo se dá také bělit.
Kromě dřevěných materiálů lze také použít tradiční mramor, sklo, pororošty nebo stále více využívaný umělý kámen.
o Pro venkovní schodiště se používá plech v protiskluzovém provedení.
o Plechové schodnice jsou většinou součástí požárních (únikových) schodišť.