Rozběhněte se vstříc štěstí


1. Zlepšíte si svou fyzickou i psychickou kondici.
Při běhu stejně jako při mnoha dalších sportech se Vám do těla uvolňují hormony způsobující pocity radosti a uvolnění.

2. Běháním zhubnete
Zvlášť střídáním rychlého a pomalého běhu nakopnete spalování organismu do závratných otáček.
ulice marathon.jpg
3. Zvládnete lépe stres
Díky uvolnění, které při běhání zažívá Vaše mysl se lépe naučíte zvládat stresové situace.

4. Bude se Vám lépe spát
Pokud své tělo dostatečně unavíte, bude se Vám spát jako v bavlnce.

5. Budete se cítit skvěle!
A to už za to rozběhnutí stojí, nemyslíte?
 
Jak začít?
 
Prvním bodem pro úspěšný start čehokoliv, co děláte (a běhání nevyjímaje) , je stanovený cíl. Takovým prvním cílem může být určení doby nebo vzdálenosti uběhnuté na konci týdne. Pokud si naplánujete uběhnout v neděli čtvrt hodiny bez přestávky, dodržte to. Stanovte si malé krůčky, po kterých budete postupovat směrem ke svému cíli. Ideální pro úplné začátečníky je střídat pomalý a rychlý běh. Minutu běžíte pomalu, minutu rychle.
běh po silnici.jpg
 
Správná obuv
 
Dalším důležitým bodem je obuv. Nemusíte kupovat drahé boty za tisíce, ale rozhodně byste měli používat boty určené k tomuto úkolu. Zvláště pak, pokud budete běhat po městských chodnících a tvrdém povrch. Vaše kolena by Vám nepoděkovala.
 
Na co si dát pozor
 
Velmi důležité při běhání je správný dech, protažení po výkonu a relaxace. Základem Vaší vytrvalosti je šetření s dechem. Snažte se při každém krůčku vnímat nadechnutí a pomáhat svalům se správně okysličit. Nechcete přeci na konci běhu stát dalších deset minut opření o plot s pícháním v boku. Završením Vašeho běhu by mělo být dokonalé a důsledné protažení. Námahou, a hlavně běháním se zkracují šlachy. Dbejte tedy na to, abyste nezapomněli na jediný sval v těle. Pokud se důkladně neprotáhnete po každém běhu, může se Vám také stát, že Vás bude druhý den každý neprotažený svaly nepěkně bolet. Poslední důležitou součástí každého sportu je odpočinek. Vaše svaly se musí před dalším výkonem zregenerovat, aby nedošlo k jejich poškození. 
 
Instrukce, plán i obuv máme, tak už se stačí jen rozběhnout.