Reklamní trička

V současnosti mají reklamní trička promotextile.cz mimořádný význam. Je to samostatný kus oblečení vhodný pro každou věkovou kategorii, je nositelný po celém světě a ani nejde odhadnout, kolik triček se ročně na zeměkouli vyrobí a prodá. Mají je v oblibě všichni a z módy nikdy nevyjdou. Existuje nespočet tvarů a barev. Jako tričko je bráno oblečení ve tvaru T, odtud se používá výraz T-shirt.
Původně mělo tričko krátké rukávy, ale dnes se do této kategorie počítají i trička s dlouhým rukávem a tzv. polokošile, tedy trička, která převzala oblíbené a léty vyzkoušené prvky košile: límec, kapsu a rozepínání, které je v krátké variantě pod krkem a je většinou na krátký zip nebo 2-3 drobné knoflíky. Rozepnutím m se získá větší komfort při nošení v teplém období a snadnější oblékání.muž v tričku
Trička se dle požadavků šijí z látek různé tloušťky, což výrazně ovlivňuje konečné vlastnosti produktu. Existují trička z extrémně tenké látky, vhodná pro velmi teplé dny. Opakem jsou trička z velmi husté látky, která jsou teplá a chrání tělo. Hodně se používají jako pracovní oblečení, kde lépe chrání tělo a dlouho vydrží.
Trička se zdobí logem, vyšitým motivem, natištěným obrázkem. Pro potisk se používají různé technologie a výsledný potisk má několik podob.sportovní tričko s potiskem
I přes velkou oblíbenost přírodních materiálů, kdy je základním materiálem bavlna, se některé produkty vyrábí ze smíšeného materiálu bavlna/polyester. Polyester je umělá látka a vlákna se vyrábí z tekutiny, která je tlakem protlačena přes trysky. Polyester najdete na oblečení pod značkou PES. Důvodů, proč se tato umělá příměs přidává k bavlně je několik. Ten nejzásadnější je, že oblečení obsahující příměs polyesteru je méně mačkavé a v mnoha případech se nemusí ani žehlit. A určitě hraje určitou vedlejší roli i cena. Tričko s příměsí PES není úplně vhodné na celodenní nošení v teplém počasí, ale určitě oceníte, že i po mnoha hodinách bude vypadat dobře.