Putování českými přírodními skvosty

Za návštěvou zajímavých přírodních krás nemusíme jezdit daleko. Přímo pod nosem se nám nabízí například několik chráněných a ceněných oblastí v Karlovarském kraji.
Pro spokojený pobyt je základem i kvalitní osvědčené ubytování, které se nachází v centru lokalit, které chceme navštívit.
Dobrou volbou pro ubytování je určitě ubytování loket pensionulrika.cz přímo v centru historického města Loket. Na hosty zde čekají luxusně a stylově zařízené pokoje, kontinentální snídaně, restaurace v italském stylu a služby kvalifikovaného personálu.česká příroda
Po dobré snídani se nabízí v této oblasti několik zajímavých cílů pro turistický výlet, který je možné absolvovat i na kole.
Jednou z perel místního kraje jsou Svatošské skály, které jsou od roku 1933 přírodní památkou a nabízí jedinečné žulové skalní útvary na levém břehu Ohře. Území se nachází asi 2 km od Doubí. Vysoké skalní útvary uchvátí množstvím skalních pilířů, hranolů a jehlanů, které vznikly zvětráváním a drolením žulových bloků působením vody, mrazu a větrů.skála v krajině
Skály jsou pojmenovány podle Jana Svatoše, který je postavou několika místních pověstí. Jedna z krásných pověstí pojednává o tom, že Jan Svatoš se spřátelil s vodní vílou ze řeky Ohře, která ho zasvětila do tajů černé magie za slib, že se Jan nikdy neožení. Jak už to bývá, Jan potkal krásnou dívku a na slib zapomněl. Mělo dojít ke svatbě a rozzlobená víla nechala změnit celý svatební průvod ve skálu. Asi padesátimetrové bloky potom dostaly názvy jako: Kapucín, Nevěsta, Ženich, Svědkové, Muzikanti atd. Místo se stalo inspirací několika významným osobám z historie. Sigmund Freud o Svatošských skalách napsal pojednání Sen o Svatošských skalách. Krajinu navštívil při svých pobytech v Karlových Varech i J. W. Goethe a možná se zde nechal inspirovat pro některé pasáže ze svého věhlasného díla o Faustovi, na kterém pracoval dlouhá léta.