Proč se nepodívat do vesmíru?

V roce 2017 se například dal takový online výstup sledovat také. Tehdy měli astronauti odmontovat deset let staré nikl-vodíkové baterie a zapojit tři nové akumulátory. Pro laika nejsou podrobnosti až tak důležité, jako snad to, že sledovat online pohyb ve vesmíru zajímá skoro každého už jen proto, že se děje právě to. Každopádně takové procesy jsou během na dlouhou trať. Například výše zmíněná výměna čtyřiceti osmi starých baterií potrvá dva až tři roky.

Vesmírné dění ale nejde sledovat nepřetržitě. Tedy jde, ale je docela dobře možné, že chvílemi nic neuvidíte. Sledovat takové online video je dobré sledovat v době, kdy je kosmická stanice nad Sluncem osvětlenou polokoulí Země. Ve stínu prostě neuvidíte nic. Intervaly jsou cca devadesát minut dlouhé.

A víte, že se dá sledovat a také upozorňovat na nezákonný lov ryb? A to všechno také online. Jde o jedinečnou technologii, kterou zaštiťuje známý herec a ta umožňuje každému zcela zdarma sledovat online více než třicet tisíc rybářských plavidel po celém světě. Není to úžasné?

Ono jde vlastně o sledování z vesmíru lodí, které vysílají data z automatického identifikačního systému. Je to vlastně systém, který zabraňuje kolizím. Kapitán lodi by ho tedy měl mít logicky stále zapnutý.

Pokud by snad chtěl páchat nějakou neplechu, mohl by ho vypnout. A to může být právě proto, aby posádka lovila ryby tam, kde prostě nesmí. Je to ale chytrá věcička, co? Pomocí této aplikace se dá sledovat i podmořský svět. Mohla by tak ochránit migrující velryby, tučňáky a třeba také mečouny.

Tak až budete na dovolené, kde budete mít možnost se podívat do pomořského světa, zkuste si vzpomenout za jakých okolností a proč vlastně, a hlavně jak se do toho obřího akvária dostali. Ne vždycky je to totiž etické, humánní, a tedy i správné.