Přijít o práci není tragédie

Přijít o práci není příjemné. Kromě značných finančních komplikací je to rozhodně velký nápor na sebevědomí člověka. Je samozřejmě žádoucí najít si co nejrychleji novou práci. Před časem jsme k tomuto účelu využívali inzertní noviny. Dnes představuje velkého pomocníka samozřejmě internet. Na internetu najdeme celou řadu portálů, které se zabývají výhradně personální inzercí. Jejich výhodou je, že nemusíte číst všechny inzeráte, ale necháte si generovat nabídku na základě určitých parametrů jako lokalita, typ úvazek a především obor. Je možné zadat i klíčová slova jako název pozice. Je možné nastavit si třeba také minimální mzdu a vzdělání. Mezi nejpoužívanější portály patří job, práce, monster. Velkou výhodou je, že si můžete nastavit také vyhledávacího agenta, který Vám bude posílat aktuální nabídky přímo na e-mail.
 dva grafy na pc

Možností je rozhodně mnoho

Výhodou je také si vytvořit na profesním portálu svůj profil se životopisem. Někteří zaměstnavatelé totiž vyhledávají své nové zaměstnance sami a tak se může stát, že budete osloveni sami. To se týká především lidí, kteří mají nějakou specifickou odbornost.
Rozhodně je výhodné hledat práci také na stránkách firem a organizací. Mnozí totiž neinzerují volné pozice, protože je mají v kategorii „kariéra“ nebo „volná místa.“ Proto je ve Vašem zájmu stránky potenciálních zaměstnavatelů navštěvovat.
týmová práce
Při hledání zaměstnání se využívají také sociální sítě. Mezi nejvyužívanější patří LinkedIn. Ale i takový Facebook můžete při hledání práce využít, protože na něm funguje celá řada profesních skupin.
Dalším místem, kde na internetu můžete hledat práci, jsou tematické weby. Například na stránkách zaměřených na sociální práci najdete pracovní nabídky v této oblasti, na stránkách zabývajících se designem najdou práci grafici a web designéři a podobně.