Levné ubytování v Praze můžete spojit s výlety na zajímavé vyhlídky

Levné ubytování v Praze ubytovny-praha.cz může být výchozím bodem k nevšedním zážitkům, jaké stěží v jiném městě naší země prožijete. Praha je totiž situována velice šikovně – v Pražské kotlině, která je z mnoha stran obehnána kopcovitým terénem, odkud je na celé panorama i s řekou Vltavou fantastický výhled.pohled na Prahu z Petřína.jpg

Prohlédněme si Prahu z výšky

Památný vrch Vítkov – dodnes se najdou dokonce i Pražané – Žižkováci, kteří neví, čím je vrch Vítkov proslulý. Před téměř pěti sty lety, v roce 1420 zde utrpěla drtivou porážku křižácká vojska od početně slabší husitské posádky. Úspěšným vojevůdcem byl Jan Žižka z Trocnova a na jeho počest byla celá pražská čtvrť přejmenována na Žižkov. Pouze vrch Vítkov si zachoval svůj název a je dodnes symbolem vítězství proti okupantům, což se také připomíná každoročními slavnostmi při příležitosti ukončení druhé světové války. Z Vítkova je velmi působivý výhled a neměli byste si tuto příležitost nechat ujít.
Letenský metronom – před několika lety byl na Letné instalován metronom s výkyvným ramenem o délce přes 20 metrů. Z Letenských sadů je nádherný pohled ve večerních hodinách na osvětlené Staré Město, které dodává Praze přízvisko Stověžatá. V 50. letech minulého století zde stál pomník J. V. Stalina, dnes je prostranství volné a můžete si tu užít jeden z nejkrásnějších pohledů na historické městské centrum.
Staré zámecké schody – z Pražského hradu byste měli zamířit ke stanici Metra Malostranská po Starých zámeckých schodech. Z horních partií je překrásný výhled na panorama vltavské mostní kaskády, Malé Strany, Smíchova, Nového Města a navazujícího Žižkova. Je také známo, že chůze po schodech směrem dolů uklidňuje mysl a dodává energii.pohled na panorama Prahy.jpg
Strahov – vstoupil do podvědomí lidí zejména zásluhou obřího stadionu z roku 1926. Byl dějištěm Všesokolských sletů a později Spartakiád. Pořádaly se zde koncerty, z nichž ten nejpopulárnější byl v roce 1996 Františka a Honzy Nedvědů (členů bývalé kapely Brontosauři). Strahov, to je však také výhled na město z neobvyklého úhlu, který jistě stojí za osobní zkušenost. Vydat se sem můžete autobusovou linkou 143 z Dejvické, vystoupíte na zastávce Stadion Strahov a od budovy vysokoškolských kolejí se můžete kochat výhledem na městskou aglomeraci, který je téměř srovnatelný s pohledem z Petřínské rozhledny.