Kdo obstojí ve světě iluzí?

V dnešní moderní době na seznamu nejčastějších zaměstnání moc magie nenajdeme. Není se čemu divit. Na rovinu, kolik profesionálních kouzelníků se vyskytuje mezi vašimi přáteli a známými? Asi to nebudou příliš vysoká čísla, jestli jste vůbec něco napočítali. Většina z nás má tuto činnost spojenou spíše s pohádkovými bytostmi a fantasy filmy. Ale ve skutečnosti se kouzla dají provozovat i bez toho, že byste byli Harry Potter s hůlkou.

mladá kouzelnice

Je to dřina

Možná si říkáte, kde k tomu kouzlení člověk přijde. Existuje snad nějaká tajná škola? Musím mít speciální schopnosti? Není to třeba dědičné? Odpověď vás asi zklame, ale bohužel – třikrát ne. Nic jako škola čar a kouzel se vystudovat nedá, speciální schopnosti se, pravda, vyskytují, nicméně profesionála z vás neudělají a dědičnost je v tomto případě na vedlejší koleji. Tak co s tím? Trénovat. Jenom každodenní praxe a tisíce hodin tvrdé dřiny stojí za každým dokonalým trikem, ať už vypadá velkolepě či zcela prostě.

fantazie u knihy

S čím je třeba počítat

Kdo chce být kouzelníkem na plný úvazek, musí tomu prostě něco obětovat. Zde je několik zásadních věcí, se kterými je v této branži nutno alespoň trochu kalkulovat.

· Brzký start. Ideální je začít co nejdřív, nejlépe jako děti. Pokud jste tohle už promeškali, nevadí, stále na sobě můžete pracovat. Existují také různé kouzelnické kurzy a workshopy, kde si základní dovednosti můžete rychle osvojit.

· Přehled. Měli byste vědět, co zrovna „frčí” a na co se publikum chytí. S králíky a klobouky už si dnes asi neškrtnete. Sledujte tedy světoznámé kapacity a mějte přehled o tom, co dělá konkurence.

· Vzhled. Aby diváci přistoupili na to, že vaše magie je „opravdová”, je potřeba být přesvědčivý. Dobře zvolené oblečení dělá hotová kouzla. Samozřejmě to nevyhrajete s kostýmem „zlý čaroděj” z půjčovny – chce to něco osobitého, co vás odliší, ale zároveň zachová vaše dekorum.

· Vybavení a pomocný tým. I když kouzelník na začátku představení často ukazuje prázdné ruce, potřebuje mít něco, s čím dosáhne požadovaných výsledků. Nemyslete si, že postačí obyčejný balíček karet, bude třeba sáhnout hlouběji do kapsy a pořídit si speciální vybavení. A pokud chcete u svých dechberoucích vystoupení mít nějakou půvabnou asistentku, určitě bude trvat delší čas, než si najdete a „vycvičíte” tu pravou.