Jak zrychlit Windows 10

Ovládání spotřeby energie je skvělá věc zejména pro notebooky. Tímto nastavením dokážete ušetřit mnoho energie a prodloužit vaši práci na notebooku bez potřeby připojení k napájecí síti až o několik desítek minut. V systému existují tři základní režimy řízení spotřeby elektrické energie. Je to režim Rovnováhy, Úsporný režim a režim Vysoký výkon. Režim rovnováhy je nastavený automaticky na každém notebooku a je nejvíce vhodný pro většinu práce na notebooku. Udržuje notebook v nejlepším rozpoložení v poměru výkon a energie.
žena analytička
Pokud potřebujete ale větší výkon, jelikož váš počítač nestíhá vaši práci a seká se, můžete si nastavit režim vysoký výkon. Tuto možnost nastavíte v Ovládacích panelech operačního systému a je to skvělá volba pro zrychlení notebooku.
Jestli používáte váš počítač především k práci a nedbáte na vizuální stránku operačního systému, tak je nejlepší tyto efekty, které výrazně vašemu počítači ubírají na výkonu, vypnout. Vyhledejte ve vyhledávání okno Možnosti výkonu. Zde můžete upravovat schémata operačního systému a vybrat to nejvhodnější k vašemu výkonu. Velcí žrouti výkonu jsou Animace, které můžete zcela vypnout. Můžete různě upravovat průhlednost a jiné zbytečné vizuální efekty.
potřeby programátora
Mnoho programů, které po instalaci běží na pozadí operační systému si moc nedělá starosti s tím, že vám zbytečně kradou váš potřebný výkon počítače. O těchto aplikacích často ani nevíte a jen zbytečně dělají nějaké operace na pozadí. Když si otevřete Správce úloh a v něm přepnete na záložku Služby, můžete se podívat, které všechny aplikace vám běží na pozadí vašeho operačního systému. Můžete taky zkontrolovat záložku Po spuštění, kde se zobrazují všechny aplikace, které systém po zapnutí počítače automaticky spustí a uvidíme kolik ubírají při spuštění výkonu. Tento čin má určitě připíše nějakou tu operační paměť k dobru a váš počítač se stane zase o něco svižnější.